Интер с първа победа от месец

Интер постигна първата си победа в Серия А след месец пауза, след като се наложи с 1:0 при визитата си на Чезена в двубой от 8-ия кръг на първенството. Триумфът бе 7-и поред срещу този съперник за отбора от Милано.

Мауро Икарди вкара решителния гол от дузпа, а успехът понамали малко напрежението върху треньора Валтер Мадзари.

Нерадзурите вече имат 12 точки, но все още са в средата на класирането. Домакините пък остават с 6 и много близо до зоната на изпадащите.

Гостите записаха само точка от последните си 3 двубоя в Серия А, а в Лига Европа направиха само 0:0 срещу Сент Етиен, така че напрежението върху треньора Валтер Мадзари бе сериозно.

Фреди Гуарин се присъедини към списъка с контузени играчи на гостите, но Гари Медел се завърна в халфовата линия. Уго Кампаняро замени неубедителния в защита Неманя Видич, а в атака действаха Родриго Паласио и Мауро Икарди.

Още в началото стана ясно, че домакините ще разчитата на контраатаки, докато гостите ще бъдат тези, които ще владеят повече топката. Синьо-черните опитаха няколко атаки в първите минути, които не се увенчаха с успех.

Постепенно Чезена започна да трупа самочувствие, но в 30-ата минута дойде ключовият момент. Паласио успя да се измъкне зад защитата и бе изведен отлично от Ернанес. Вратарят Никола Леали излезе напред, но не успя да играе с топката и събори нападателя. Реферът отсъди дузпа, изгони стража, а Икарди реализира от бялата точка за 0:1.

Почти веднага след това домакините можеха да изравнят. Джорджи центрира от корнер и Джурич засече с глава и стреля, но Ханданович спаси. При добавката Марилунго стреля над вратата. Малко преди паузата Паласио вкара втори гол за Интер, но той бе отменен заради засада.

След паузата ситуацията на терена не се промени особено. Интер продължи да владее инициативата и да търси втори гол. В 56-ата минута Икарди стреля неточно от въздуха, след като Лукини не успя да изчисти добре една топка. Малко след това Ернанес проби в наказателното поле и стреля, но от фалца топката промени посоката си и премина от външната страна на гредата, като дори я закачи.

В 63-ата минута Матео Ковачич си създаде добра позиция за шут, но пак малко не му достигна, за да вкара. Домакините обаче не се отказаха и в 70-ата минута Касчионе накара Ханданович да се намесва.

Влезлият от пейката Мбайе опита да вкара втори гол за Интер, но не успя да намери далечния ъгъл. Последва точен удар на Паласио, но в ръцете на вратаря. След това пък Ернанес принуди стражът да не успее да задържи топката, но Икарди не успя да реализира при добавката.

Последва още един отменен гол за гостите заради засада, като този път Кампаняро бе разочарован. В добавеното време резервният вратар на домакините Алиарди последователно спаси удари на Икарди и Паласио, но така или иначе победата бе за Нерадзурите.

Чезена – Интер    0:1

0:1    Икарди    32 дузпа

Чезена: Леали, Капели, Волта, Лукини, Рендзети, Касчионе, Де Феудис, Джорджи (75 Алехандро Родригес), Гаритано (31 Алиарди), Джурич (64 Алмейда), Марилунго
Интер: Ханданович, Кампаняро, Ранокиа, Хесус, Оби (69 Мбайе), Ернанес, Медел, Ковачич, Додо, Паласио, Икарди