Фиорентина писа тройка на жалкия Интер

Фиорентина постигна страхотна домакинска победа с 3:0 над Интер в среща от 6-ия кръг на Серия "А", която се игра на "Артемио Франки".

"Виолетовите" бяха по-добрият отбор на терена и макар да са осакатени откъм кадрови проблеми, те показаха по-добра игра и напълно заслужено победиха.

Бабакар и Куадрадо вкараха първите два гола за успеха, които паднаха съответно в 7-ата и 19-ата минута. В 76-ата минута Томович оформи крайния резултат.

Гостите пък изиграха много слаб мач и закономерно загубиха.

След тази среща Фиорентина е на 8-ото място в класирането с актив от 9 точки, а Интер има точка по-малко и заема 9-ата позиция.

Домакините вкараха уникално попадение чрез Бабакар в 7-ата минута. Футболистът на Фиорентина отправи уникален удар извън наказателното поле, като прати топката в сглобката на вратата, на Ханданович.

В ситуацията Видич допусна много груба грешка, койтов место да посрещне футболиста на противника, тръгна да се връща към своята врата.

В 12-ата минута гостите бяха на косъм от изравнителен гол. След страхотна тупалка на Мауро Икардо топката премина много малко покрай вратата. Неговият гол щеше да бъде идентичен на този, на Бабакар.

Точно седем минути след тоав "Виолетовите" вкараха още веднъж уникално попадение. Този път обаче голмайсторът бе Куадрадо. Колумбиецът се освободи прекрасно от противников футболист, след което с чудесен вътрешен фалц прати топката в долния десен ъгъл на Ханданович.

В 27-ата минута Куадрадо засече ниско центриране пред малкото наказателно поле, но не успя да засече топката във вратата.

Немощта на гостите пък продължи с пълна сила и те така и не успяваха да се противопоставят на опонента си, като до края на полувремето резултатът остана непроменен.

Домакините дори имаха шанс да стигнат до трети гол в 45-ата минута, но удар на Бабакар от добра позиция бе спасен от Ханданович.

В минутите след почивката Интер заигра по-активно, но гостите опитаха да изненадат противника с няколко центрирания. В крайна сметка този план на Валтер Мадзари не успя и лека по-лека "Виолетовите" отново поеха инициативата.

Първата по-сериозна опасност след почивката бе в полза над домакините. Бабакар бе изведен около наказателното поле и опита да намери далечния ъгъл на противниковата врата, но топката премина малко покрай страничната греда.

В 62-ата минута Куадрадо имаше уникален шанс да вкара трети гол във вратата на противника. Той комбинира чудесно с Бабакар, но от два метра пропусна сам срещу вратаря.

През следващия четвърт час на терена не се случи абсолютно нищо интересно пред двете врати.

В 75-ата минута обаче Паласио изпусна страхотен шанс за Интер. Той бе намерен в наказателното поле, след което от удобна позиция, от малък ъгъл, изкара топката в аут.

Само минута по-късно Фиорентина стигна до трети гол чрез Томович. Toй премина през трима играчи на Интер, след което от няколко метра вкара гол в ъгъла на Ханданович, който също носеше вина за гола.

В 85-ата минута Д'Амброзио можеше да вкара почетен гол на Интер, но хубавият му удар от наказателното поле бе спасен по феноменален начин от Нето.

В самия край домакините изпуснаха уникален шанс да вкарат и четвърти гол, но Ханданович улови, като в крайна сметка до края не се стигна до още попадения.

ФИОРЕНТИНА - ИНТЕР 3:0
1:0 Бабакар 7'
2:0 Куадрадо 19'
3:0 Томович 76'

ФИОРЕНТИНА: Нето, Родригес, Томович, Савич, Алонсо, Писаро, Акуилани, Фернандес (78 - Варгас), Куадрадо, Куртич, Бабакар (65 - Бернардески)

ИНТЕР: Ханданович, Видич, Ранокия (59 - Ернанес), Додо (67 - Oби), Д,Амброзио, Жуан, Медел, Мвила, Ковачич, Освалдо (75 - Паласио), Икарди