Интер прекъсна прокобата Аталанта

Интер спря лошата серия срещу Аталанта, като победи бергамаските с 2:0 у дома. Това бе първи успех за нерадзурите срещу този съперник от 6 мача насам. Освен това Аталанта победи Интер при последните две гостувания на "Сан Сиро".

Головете за тима на Валтер Мадзари вкараха Пабло Освалдо и Ернанес. И двамата влязоха като резерви. Първият обаче се появи още в средата на първата част заради контузията на Икарди.

Интер пропусна и дузпа в мача, след като Родриго Паласио видя как вратаря Спортиело спаси удара му. Нерадзурите на два пъти удариха греди, чрез Паласио и Видич.

След победата Интер е на третото място в класирането с 8 точки в атктива си - на 4 от лидерите Ювентус и Рома.

Интер допусна първия си гол за сезона в миналия кръг при равенството 1:1 с Палермо. Нерадзурите обаче имаха само една победа и две равенства от началото на надпреварата в Серия А.

Треньорът Мадзари нямаше проблеми с контузени и наказани играчи. Родриго Паласио се завърна в стартовия тим, след като излекува пробем в глезена. Пабло Освалдо получи почивка. Ротациите в състава се изразяваха в замяната на двамата флангови играчи - титуляри бяха Додо и Жонатан.

Аталанта имаше само една точка по-малко в класирането. Освен това спечели последните 2 сблъсъка на "Сан Сиро" с нерадзурите и нямаше поражение в последните 5 мача с този съперник.

Интер започна силно и имаше няколко добри атаки. В 16-ата минута обаче гредата спря нерадзурите. След центриране от корнер Неманя Видич стреля с глава, но уцели страничната греда.

В следващата минута вратарят Спортиело отрази добър удар на Паласио. Интер имаше превъзходство, но получи удар, когато Икарди се контузи след сблъсък с Беналуан. В 25-ата минута нападателя бе сменен от Освалдо.

Силната игра на Интер доведе до дузпа в 29-ата минута. Беналуан задържа в наказателното поле Ранокия. Зад топката застана Паласио, но вратаря Спортиело спаси удара му. Това бе втори пропуск на аржентинеца от бялата точка.

Добрата игра на Интер обаче доведе до откриващия гол в мача. Гуарин центрира от фаул и Освалдо бе точен с прекрасен удар. Това бе трети гол в последните 3 мача за Освалдо.

Интер продължи да атакува и след паузата. Но продължи и да няма късмет. Паласио бе следващият, който удари греда. Аржентинецът намери страничния стълб с диагонален удар.

Първият шанс за гол за Аталанта дойде в 70-ата минута. Естигарибия можеше да се разпише след удар с глава отблизо, но не уцели вратата.

Победата за Интер бе оформена 3 минути преди края. Влезлият като резерва Ернанес заби топката неспасяемо в ъгъла от пряк-свободен удар.

ИНТЕР - АТАЛАНТА 2:0

1:0 Освалдо 40

2:0 Ернанес 87

ИНТЕР: Ханданович, Жуан, Видич, Ранокия, Жонатан, Ковачич, Гуарин (66 Ернанес), Медел, Додо, Паласио (74 Мвила), Икарди (25 Освалдо)

АТАЛАНТА: Спортиело, Дзапакоста, Беналуан, Черубин, Драме, Естигарибия, Чигарини, Кармона, Д'Алесандро (51 Гомес), Моралес (51 Боакие), Бианки (73 Денис)