Интер стигна само до 1:1

Интер допусна първия гол във вратата си от началото на сезона, но той бе достатъчен за Палермо да стигне до равенство 1:1 у дома. Новакът в Серия А поведе рано рано в мача, но след това Интер изравни и имаше още отлични шансове да спечели.

Две попадения на нерадзурите бяха отменени заради засада от съдията Валери. Още в 3-ата минута Видич подари гол на Палермо. Сърбинът загуби топката в наказателното поле и Васкес се разписа.

Ковачич изравни с премерен удар от дистанция малко преди почивката, а Видич си помисли, че се е реванширал, когато вкара с глава в 45-ата минута. Голът бе отменен заради засада. Същото се случи и с попадението на Икарди малко след паузата.

Васкес след това удари греда, а гол на резервата на Палермо Белоти също бе отменен заради нарушение. Интер имаше още няколко добри шанса за гол, но не ги реализира и остава с 5 точки от 3 кръга.

При последните си две гостувания на "Ренцо Барбера" Интер си тръгваше победен. А в последните 8 сблъсъка между тези отбори паднаха 35 гола или по 4,4 на мач.

Треньорът на Интер Валтер Мадзари нямаше никакви проблеми. Всичките му играчи бяха на линия. Неманя Видич се завърна след наказание и зае мястото си в защита. В атака си партнираха Икарди и Освалдо.

За Палермо Ивайло Чочев отново бе на резервата скамейка и така и не се появи на терена. Домакините започнаха с трима в отбрана, а напред бяха Дибала и Васкес. Сицилианците търсеха първия си успех за сезона.

След като в продължение на пет поредни мача от началото на сезона Интер не беше допуснал гол, сега отне само 3 минути на Палермо да открие. Неманя Видич бе виновника за попадението.

Сърбинът задържа топката в наказателното поле на Ханданович и атакуван от Васкес реши да върне на вратаря. Нападателят на Палермо обаче пресече паса и от малък ъгъл разстреля стража на Интер.

Отне доста време преди ИНтер да се съвземе от този шок. Чак след половин час игра Фреди Гуарин беше близо до попадение. Негов мощен удар от разстояние профуча покрай гредата.

В 42-ата минута Интер изравни. Освалдо опита да преодолее съперник пред наказателното поле, но бранителя отклони топката и тя попадна на пътя на Ковачич, който от движение стреля по земята и прати топката в мрежата - 1:1.

В последната минута на първата част Интер вкара и втори гол, но той бе отменен. Центриране от фаул бе забито с глава в мрежата от Видич. При повторенията обаче се видя, че в момента на центрирането Освалдо е в засада, а той атакува топката, но се размина с нея точно преди Видич да я вкара.

И тъй като Палермо не правеше почти нищо в атака, защитниците на Интер се грижеха вратаря Ханданович да не скучае. Жуан едва не си отбеляза авогол в първата минута след паузата. Словенският вратар обаче внимаваше и изби.

Стигна се и до втори отменен гол на Интер. Центриране от фаул бе свалено с глава към Икарди, който от 2 метра засече топката във вратата. Реферът обаче отсъди засада на аржентинеца. Повторенията не убедиха в това, но пък имаше засада при центрирането от фаул.

Интер не спираше да атакува в търсене на обрата. Гуарин бе следващият, който се размина с гола. Освалдо центрира прекрасно към далечната греда, където колумбиецът се размина с топката за сантиметри.

Палермо обаче също опита да спечели. В една атака Васкес пропусна два пъти. Първо нацели напречната греда от добра позиция, а след това топката отново стигна до него, но той я прати в страни от вратата.

Само минутка след това Васкес направи още един огромен пропуск. Прекрасно центриране отдясно на Морганела стигна до непокрития Васкес, който от 5 метра засече с левия крак, но не уцели вратата.

Интер отвърна с положение за Гуарин. Той овладя топката отдясно в наказателното поле и след серия от финтове си освободи място за удар, но от малък ъгъл. Вратарят Сорентино спаси с крак.

Белоти след това направи двойно с Дибала и стреля силно по земята, но Ханданович спаси.

Резервата Белоти успя да вкара във вратата на Хандавович 5 минути преди края, но попадението бе отменено заради нарушение. Нападателят бе изведен чудесно срещу вратаря, но не успя да овладее добре топката и Нагатомо го изпревари. Белоти си върна притежанието и стреля в ъгъла, но съдията бе свирил нарушение.

Треньорът на Палермо Якини протестира остро и бе отстранен от скамейката от рефера Валери.

В четвъртата минута на добвеното време Освалдо бе съвсем близо до това да донесе победата на интер, след като Гуарин центрира и нападателя отклони топката с глава. Вратарят Сорентино се разтегна и успя да избие в корнер.

ПАЛЕРМО - ИНТЕР 1:1