Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Тъжно сбогуване на Хавиер Санети с Интер

Киево обърна Интер с 2:1 в последния мач на легендата на нерадзурите Хавиер Санети. Съотборниците му и сънародници Диего Милито и Естебан Камбиасо също изиграха последния си мач с екипа на Интер.

Киево удари две греди през първото полувреме, но черно-сините поведоха малко незаслужено. Андреоли откри при едно разбъркване след фаул – 0:1.

След почивката обаче резервата Обина изравни с първото си докосване до топката, а в 90-ата мин. отбеляза нов гол и донесе пълен обрат на Киево.

Камбиасо излезе като централен защитник за Интер, а в атака треньорът Валтер Мадзари избра Бота и Диего Милито, за когото това бе последен мач с екипа на Интер.

Летящите магаренца започнаха мача с голямо желание. Още в петата минута Палоски изскочи сам срещу Карисо, след като получи извеждащ пас от дълбочина, но стреля в аут.

В 10-ата мин. пък Палоски бе още по близо до това да открие резултата. Отличният му удар с глава след центриране на Бентивольо отдясно обаче срещна напречната греда.

Интер отвърна в 15-ата мин., когато Бота стреля от около 20-ина метра, но изстрелът му мина над вратата на домакините.

В 20-ата мин, пък Д'Амброзио се вклини от лявото крило, подминавайки двама съперници и стреля в близкия ъгъл, но вратарят на Киево Скуици внимаваше и отрази шута му в близкия ъгъл.

В 28-ата мин. стражът на нерадзурите Карисо излезе неразчетено, но Камбиасо стигна пръв до топката и изчисти в тъч пред погледа на дебнещия Палоски.

Малко по-късно Палоски изведе отлично Лазаревич вляво и от малък ъгъл словенецът намери далечната греда.

Тайдер отвърна пред отсрещната врата, като ударът му от въздуха от около 23 метра мина застрашително покрай далечната греда.

В 41-ата мин. бившият играч на Киево Андреоли откри за нерадзурите. Топката попадна у непокрития защитник на Интер след фаул, изпълнен от Тайдер и от около 12 метра той не остави никакъв шанс на Скуици – 0:1.

След почивката двубоят продължи да е равностоен и без много добри положения. Все пак в 62-ата мин. Тайдер стреля опасно за Интер след един корнер, но топката бе избита от бранител, преди да стигне до вратата.

В 73-ата мин. обаче резервата Обина, току-що влязъл в игра, изравни за Киево. Той бе изведен отляво от Лазаревич и от малък ъгъл простреля несигурния вратар на Интер Карисо в близкия ъгъл.

Ковачич и Милито направиха по един забележителен пробив в пеналта на Киево, но и в двата случая не се стигна до завършващ удар.

Мачът вървеше към равен, когато Обина наказа нерадзурите. Той размени двоен пас с Драме и нанесе коварен изстрел извън пределите на наказателното поле, с който изненада неприятно Карисо- 2:1.

КИЕВО – ИНТЕР 2:1

0:1 Андреоли 41