Фестивал на пропуските в Милано, Интер и Наполи с първо нулево равенство от 20 години
Интер и Наполи завършиха 0:0 в едно от двете големи дербита от 35-ия кръг на Серия "А". Двата отбора направиха вълнуващ мач, в който голови ситуации не липсваха, но зрители на "Джузепе Меаца" така и не видяха попадение. По този начин съперниците запазиха позици в класирането, където Наполи е на 3-о място с 69 точки, а Интер е 5-и с 57. За последно Интер и Наполи не успяха да си отбележат гол в среща от Серия "А" през февруари 1994 година. Това беше последен мач за неаполитанци пред финала за Купата на Италия срещу Фиорентина на 3 май.

Мачът беше по-особен за наставника на Интер Валтер Мадзари, който се изправи срещу бившия си отбор. Домакините не можеха да разчитат на титулярните си центранли защитници Роландо и Жуан Жезус, а за капак поради наказание отсъстваше и Валтер Самуел. Това принуди Мадзари да се довери на пренебрегвания от него Андреа Ранокия, Уго Кампяняро и Марко Андреоли в отбрана. В предни позиции "нерадзурите" започнаха с аржентинското дуо Родриго Паласио - мауро Икарди. След вчерашната победа на Рома над Милан Наполи загуби дори теоретичен шанс да измести "джалоросите" от воторото място. Рафаел Бенитес пусна в атака завърналия се след наказание Гонсало Игуаин, а зад него действаха Лоренцо Инсиние, Хосе Кайеохн и Дрис Мертенс. На пейката останаха Марек Хамшик и бившият футболист на Интер Горан Пандев.

Първото полувреме предложи динамичен футбол и много интересни ситуации пред двете врати, но гол така и не падна. Първото положение се откри пред домкаините, но Хисе Рейна се справи с далечния изстрел на Ернанес. Малко след това испанският страж извади и хубав удар на Матео Ковачич. Наполи отговори с добра атака, при която Кайехон намери Мертенс, но той шутира в аут. Стражът на Интер Самир Ханданович също показа класа, избивайки силен удар на Гьокхан Инлер, а най-посрният момент дойде, когато Мигел Бритос повали откъсващия се Паласио, но получи само жълт картон. В края на полувремето грешките зачестиха и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В началото на втората част сериозен пропуск направи Паласио. Той засече топката с глава след перфектно центриране на Юто Нагатомо, но кълбото премина покрай вратата. В следващите минути на терена се възцари затишие, а четвърт час преди края Игуаин пропусна да изведе Наполи напред. Аржентинецът се освободи много технично, но ударът му премина над вратата. В 82-ата минута Инлер се промъкна между няколко защитници и стреля в гредата. Малко след това Игуаин се контузи и беше принудително сменен. Травмата на нападателя може да се каже доста сериозна и той да пропусне остатъка от сеозна.