Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Гуарин закопа Интер срещу Ливорно

Интер записа поредния резил този сезон, като изпусна 2 гола аванс срещу намиращия се в зоната на изпадащите Ливорно. Нерадзурите водеха с 2:0 на почивката, но след кошмарна грешка на Фреди Гуарин 5 минути преди края, срещата приключи 2:2.

Интер няма победа в последните 3 кръга, в които взе едва две точки. Заради това нерадзурите остават на петото място с 49 точки - на три зад Фиорентина и на 2 пред Парма, която има мач по-малко.

Мачът не започна зрелищно, но в края на първото полувреме Интер удари два пъти. Първо Ернанес бе точен с удар отблизо, а след това Родриго Паласио направи 2:0.

След паузата обаче Ливорно върна един гол със заучено изпълнен корнер. Разписа се Паулиньо. Интер пропусна няколко добри възможности, преди в 85-ата минута Ливорно да изравни. Гуарин реши да връща топката на вратаря, но изведе Иносент Емегара, който реализира за 2:2.

Треньорът на Интер Валтер Мадзари направи четири промени в състава, който завърши само 0:0 с Удинезе у дома. Роландо, Кузманович, Д'Амброзио и Алварес започнаха титуляри.

Ливорно не бе побеждавал Интер от 1947/48 година, а от тогава насам имаше само 2 точки от 14 сблъсъка с нерадзурите в Серия А.

Срещата обаче започна много спокойно без и двата тима да си дават особено старание да вкарат гол. До средата на полувремето имаше общо един удар от двата тима. Здравко Кузманович прати топката високо над вратата.

Нещата можеше да се променят, когато Ернанес си нагласи топката на левия крак и стреля силно. Топката обаче мина покрай вратата на Франческо Барди.

Домакините не правеха почти нищо в атака, макар Ишак Белфодил да опитваше да тормози защитата на клуба, който държи правата му. Негов удар с глава след центриране от ляво бе спасен от вратаря Ханданович.

Чак в края на полувремето Интер започна да създава положения. Ернанес беше архитекта. Той прехвърли отлично топката на пътя на Д'Амброзио, който нахлу отляво. Неговият удар с глава обаче бе спасен от вратаря Барди.

Минута след това Интер поведе. След като Мауро Икарди не уцели топката във вратарското поле, тя попадна у Ернанес, който спокойно я прати в мрежата с десния крак - 1:0.

Този гол подейства като тоник на гостите. Кузманович опита късмета си от дистанция, но вратаря Барди с прекрасно спасяване изби топката над вратата.

В добавеното време на първата част обаче Интер вкара втори гол. Родриго Паласио се възползва от лоша игра в защита и от воле прати топката зад безпомощния Барди с последния удар за първото полувреме.

Втората част можеше да започне така, както завърши първата - с гол на Паласио. Алварес изведе своя сънародник, но удара на Паласио бе спасен с крак от вратаря Барди.

Малко след това Ливорно върна едно попадение. Заучено изпълнение на корнер ниско по тревата към близката греда, бе засечено с десния крак от Паулиньо. Топката се отклони в напречната греда и спря в мрежата 1:2.

Този гол стресна Интер и нерадзурите започнаха да играят по-концентрирано, без да дават шансове на съперника. В 71-ата минута Гуарин центрира добре, Роландо засече топката с глава, но не успя да я насочи във вратата.

Интер пропусна да реши всичко в 77-ата минута. Икарди бе сам срещу Барди, но не успя да преодолее вратаря. Топката се озова у Гуарин, който финтира и от малък ъгъл стреля, но уцели мрежата от външната страна.

Интер пропусна още едно положение, при което Самуел засече топката, но Барди пак спаси. Нерадзурите платиха скъпо за пропуските, защото сами подариха изравнителния гол на Ливорно.

Гуарин владееше топката на тъчлинията в полето на Ливорно, но притиснат реши да я върне на вратаря Ханданович. Това обаче се оказа извеждащ пас за Иносент Емегара, който останал сам срещу стража прати топката в ъгъла - 2:2.

Емегара не беше вкарвал гол в последните 1273 минути (21 часа и 13 минути), в които игра в Серия А.

Интер опита да натисне в края, но не успя да стигне до гол и записа още един разочароващ резултат.

ЛИВОРНО - ИНТЕР 2:2
0:1 Ернанес 37
0:2 Паласио 45+1
1:2 Паулиньо 54
2:2 Емегара 85

ЛИВОРНО: Барди, Кастелини, Емерсон (55 Дънкан), Валентини, Месба, Мбайе, Греко (73 Силиарди), Бенаси, Биаджанти, Паулиньо, Белфодил (55 Емегара)

ИНТЕР: Ханданович, Жуан, Самуел, Роландо, Джонатан (79 Санети), Алварес (86 Бота), Кузманович, Д'Амброзио, Ернанес (69 Гуарин), Паласио, Икарди