Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Интер пак ялов на "Сан Сиро" (репортаж от мача)

Интер за пореден път не успя да блесне у дома и завърши само 0:0 с Удинезе. Нерадзурите продължават да имат огромни проблеми с вкарването на голове на "Сан Сиро". Те са вкарали едва 21 гола у дома в 16 изиграни срещи от първенството, което е най-слабото им постижение в последната декада.

Играчите на Валтер Мадзари проспаха първото полувреме, в което не направиха нищо. Чак след почивката Интер натисна и направи положения за гол. До попадение обаче така и не се стигна, а публиката изпрати отбора с освирквания.

Така нерадзурите пропуснаха възможността да се доближат плътно до четвъртия Фиорентина. Интер остава на пето място с 48 точки в актива си. Удинезе пък вече трето поредно гостуване на "Сан Сиро" няма загуба от нерадзурите, като Фриуланите спечелиха последните два мача в Милано.

Отличната серия на Интер без загуба прекъсна в миналия кръг при домакинството на Аталанта, когато нерадзурите паднаха 1:2. Въпреки това тима на Мадзари имаше шанс да се доближи на една точка от четвъртия Фиорентина.

Това щеше да стане при успех над Удинезе, който не се справя много добре през този сезон. Все пак Фриуланите вече веднъж биха Интер на "Сан Сиро" през тази година. Това бе през януари за Купата на Италия.

Интер привенства в състава Жуан, който се завърна след три мача наказание. Титуляри отново бяха Валтер Самуел и Юто Нагатомо. За Удинезе липсваше наказания Душан Баста, но треньора Гуидолин изненадващо даде почивка на капитана Антонио ди Натале и Джанпиеро Пинци. На върха на атаката бе Муриел.

На трибуните бе президента на Интер Ерик Тохир, който не видя добро начало за своя тим. Още във втората минута Видмер проби до аутлинията и върна топката за Муриел, но вратаря Ханданович се хвърли в краката му.

Удинезе атакуваше по-добре в началото. Самуел трябваше да спира Видмер. Интер правеше твърде малко в офанзивен план, а Удинезе играеше на контраатаки. Публиката се изнерви и започна да недоволства от представянето на Интер.

Удар на Гуарин излетя над вратата, но най-добрия шанс за първата част бе за Удинезе. В 40-ата минута Бруно Фернандес стреля, Ханданович изби топката, но тя попадна у Баду за добавка. Страхотен шпагат на Самуел обаче отклони топката в корнер.

След паузата Мадзари опита да раздвижи нещата като пусна Алварес на мястото на Гуарин. Хубав удар на Ернанес от фаул профуча на сантиметри от гредата.

Постепенно нерадзурите заиграха по-добре. Вратарят на Удинезе Скуфе спаси прекрасен удар от дистанция на Ернанес, като изби топката в корнер. При изпълнението му Самуел бе оставен сам и нанесе удар с глава, но не уцели вратата.

20 минути преди края Икарди пропиля хубав шанс, след като отклони неточно удар на Нагатомо.

Най-добрият шанс за гол за Интер в мача бе в 88-ата минута. Камбиасо получи топката в наказателното поле и стреля мощно, но вратаря Скуфе изби с плонж. Д'Амброзио направи добавка, която влизаше в мрежата, но капитана на Удинезе Домици с акробатичен ножичен удар изби.

В края Интер поиска дузпа, след като Паласио опита да подаде в наказателното поле, но топката се удари в ръката на Орто. Ударът обаче бе от много близо и съдията Джервасони прецени, че няма дузпа.

ИНТЕР - УДИНЕЗЕ 0:0

ИНТЕР: Ханданович, Ранокия, Самуел, Жуан, Джонатан (72 Д'Амброзио), Гуарин (54 Алварес), Камбиасо, Ернанес, Нагатомо (86 Милито), Паласио, Икарди

УДИНЕЗЕ: Скуфе, Орто, Данило, Домици, Видмер, Баду, Алан, Перейра (84 Майкусел), Габриел Силва, Фернандес (82 Ладзари), Муриел (90 Йебда)