Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Нокаутираха Интер в последната секунда след четири греди на "нерадзурите"

Невероятен спектакъл сътвориха Интер и Аталанта на "Джузепе Меаца". Отборите си размениха по един гол до почивката, а през втората част нерадзурите удариха четири греди, но така и не отбелязаха второ попадение.

В последната минута пък цялата защита на Интер увисна при едно балонесто центриране на Бриенца от фаул и Бонавентура с глава прониза Ханданович за втори път в мача – 1:2.

В последните секунди Нагатомо се озова на добра позиция, но не се ориентира добре и бергамаските удържаха сензационна победа.

Интер и Аталанта изнесоха отлично първо полувреме. Нерадзурите владееха инициативата през по-голямата част от времето, но  пък гостите от Аталанта изплетоха няколко прекрасни контраатаки.

Още в 3-ата мин. Ернанес проби отляво и подаде на Гуарин, който стреля неточно. Малко по-късно колумбиецът пробва късмета си от още по-далечно разстояние, но топката профуча над вратата.

Гостите едва не откриха резултата в 8-ата мин. Тогава топката попадна у непокрития Стендардо след едно центриране на Бонавентура отляво, но Ханданович изби острия му изстрел.

В 14-ата мин. Аталанта повтори упражнението. Великолепна комбинация с участието на Йепес и Моралес позволи на Денис да върне към връхлитащия Чигарини, чийто шут бе отразен от Ханданович.

След няколко минути Бонавентура центрира отляво и Денис нацели напречната греда на Интер с удар с глава.

Пред другата врата най-сериозното положение бе в 22-ата мин., когато Гуарин изведе Икарди зад отбраната на Аталанта, но вратарят Консили ликвидира опасността.

В 35-ата мин. бергамаските разиграха контра като по ноти и откриха резултата, като се възползваха от неориентираната игра на домакините. Моралес се отскубна отляво в центъра на терена, но бе застигнат от Кампаняро. Аржентинецът изчака и смени фронта на атаката, като подаде от Бонавентура. Последният използва колебанието на Жонатан и простреля Ханданович с нисък плътен удар в близкия ъгъл.

Интер върна попадението светкавично. Гуарин изведе Икарди, който преодоля защитник на Аталанта и матира Консили.

В края на полувремето гостите бяха доста разсеяни в отбрана, но нерадзурите не успяха да се възползват.

Домакините започнаха мощно второто полувреме, като добри възможности имаха Жонатан и Гуарин. Консили обаче спаси шута на бразилеца, а колумбиецът нацели напречната греда с мощна тупалка.

В 59-ата мин. Жонатан центрира и Паласио отправи много хитър изстрел с глава, който прехвърли вратаря на Аталанта Консили, но топката срещна страничната греда.

Треньорът на Интер Валтер Мадзари реши да пусне в игра Алварес вместо Камбиасо и донякъде сбърка. С влизането в игра на Рики, всички топки започнаха да минават през него, вместо през представилия се отлично Гуарин. Освен това, както се оказа, за пореден път присъствието на Алварес сякаш се оказа прокоба за нерадзурите, които неизменно печелеха последните си мачове без негово участие.

Обсадата на вратата на Аталанта продължаваше, но без кой знае какви опасности. Все пак в 77-ата мин. Ернанес отправи остър изстрел по тревата, но топката мина покрай гредата.

Оказа се, че бергамаските са запазили сили за финален залп по вратата на Интер. В 86-ата мин. Естигарибия направи уникален пробив и от аутлинията върна към Бриенца. Ударът му преодоля Ханданович, но Жонатан изчисти от голлинията.

Буквално в ответната атака бразилецът нахлу в пеналта на Аталанта и технично прехвърли Консили, но топката срещна напречната греда. При добавката от непосредствена близост ударът на Икарди срещна защитник и отскочи в страничния дирек!

В последната минута пък Бриенца отправи високо фалцово центриране от фаул и оставеният абсолютно сам Бонавентура засече с глава и прекара топката между краката на Ханданович – 1:2 за Аталанта!

До края бергамаските организираха още една опасна контра, но защитата на Интер някак успя да се справи. Непосредствено преди последния сигнал Ернанес хитро изведе Нагатомо, но японецът, вместо да шутира, опита да намери съотборник и сбърка.

Така Аталанта записа четвърта поредна победа в Серия А, прекъсвайки серията на Интер от шест мача без загуба.

Интер – Аталанта 1:2

0:1 Бонавентура 35