Нагатомо донесе втора поредна победа на Интер (Видео)

Интер победи Дженоа с 1:0 като гост в отложен двубой от 11-тия кръг на италианската Серия А. Това е втори пореден успех на "нерадзурите" в шампионата на Апенините.

Във втори пореден мач пък сред голмайсторите за тима на Клаудио Раниери личи името на Юто Нагатомо. След като се разписа срещу Фиорентина в събота, сега японецът донесе победата за своя отбор с единственото попадение в срещата.

Асистенцията на влезлия като резерва Рики Алварес също заслужава похвала. Като цяло гостите бяха по-добрият състав и заслужено спечелиха, макар че в самия край невероятни изяви на Нагатомо и Жулио Сезар в дефанзивен план предотвратиха равенството.

Мениджърът на тима от Милано Клаудио Раниери вече можеше да разчита на Диего Форлан, но уругвайският нападател остана на резервната скамейка, като в предни позиции започнаха Джампаоло Пацини и Диего Милито.

По-интересно беше друго решение на 60-годишния треньор – като титуляр стартира 22-годишният халф Андреа Поли, който дълго време лекуваше контузия. Това беше първия път през този сезон, в който Поли се появяваше в игра.

Иначе в останалата част на състава на италианския вицешампион изненади нямаше. Фараони, Тиаго Мота и Естебан Камбиасо допълваха полузащитата, а в отбрана действаха Лусио, Валтер Самуел, Юто Нагатомо и Хавиер Санети. Вратата пазеше Жулио Сезар.

Наставникът на Дженоа Алберто Малезани пък трябваше да се справя без контузените Родриго Паласио и Юрай Куцка, двама от основните футболисти на отбора през настоящата кампания.

След спокойно начало Интер постепенно взе инициативата. В 8-мата минута Тиаго Мота се опита да изведе Джампаоло Пацини зад отбраната на домакините, но страничният съдия вдигна флага за засада. Малко след това удар на Милито бе избит в корнер.

Въпреки че имаха териториално превъзходство, "нерадзурите" не създаваха някакви кой знае какви положения пред вратата, пазена от Себастиан Фрей. Удари отправиха младите Андреа Поли и Марко Давиде Фараони, но те бяха доста неточни.

В 34-тата минута Дженоа се размина на косъм с това да допусне попадение. След центриране от корнер топката попадна на главата на Валтер Самуел и аржентинецът стреля много хубаво, но Фрей спаси, а след това кълбото се озова у Диего Милито, който също не успя да преодолее стража на "грифоните".

В 37-ата минута 32-годишният аржентински нападател претендираше, че е съборен на границата на наказателното поле след съприкосновение с бранител на генуезците, но реферът Лука Банти си замълча.

Няколко минути по-късно Тиаго Мота шутира от фаул и изстрелът му попадна в очертанията на вратата, обаче Фрей внимаваше и се справи без проблем.

В самия край на първото полувреме пък след пас на Лусио Юто Нагатомо беше много близо до това да вкара във втори пореден мач за италианските вицешампиони, но японецът би покрай десния страничен стълб.

След почивката не се случваше нищо по-интересно, преди да дойде 56-тата минута, когато гол на домакините беше отменен. След центриране на Мигел Велосо Андреас Гранквист нанесе удар с глава и топката влезе в мрежата, но беше свирена засада.

В 67-ата минута Интер поведе. Влезлият като резерва Рики Алварес показа изключителен поглед и с много добре центриране намери главата на нисичкия Нагатомо, който порази целта във втори пореден двубой.

Десетина минути преди края на срещата Алварес можеше да сложи точка на спора с втори гол, но аржентинският халф удари греда. Футболистите на Клаудио Раниери доминираха в мача, но трябваше да бъдат бдителни, тъй като генуезците едва ли имаха намерение да се предадат лесно.

Малко преди последния съдийски сигнал Нагатомо отново се прояви, но този път в дефанзивен план. Японецът изчисти шут на Марко Роси, който почти сигурно щеше да влети във вратата, а след това и Жулио Сезар акробатично изби изстрел на Мигел Велосо.

Последният истински шанс в мача се откри пред Джампаоло Пацини, който не съумя да излъже Фрей от близка дистанция. Така Интер взе втора поредна победа в италианския шампионат, утвърждавайки се в първата половина на таблицата.

Дженоа – Интер 0:1

0:1 Нагатомо 67

Дженоа: Фрей, Даинели, Гранквист, каладзе, Место, Морети, Роси, Велосо, Констант (Янкович – 60), Меркел (Карачоло – 75), Зе Едуардо (Прато – 51)

Интер: Жулио Сезар, Лусио, Самуел, Санети, Нагатомо, Тиаго Мота, Камбиасо, Фараони (Алварес – 46), Поли (Оби – 69), Пацини, Милито (Форлан – 82)