Интер пак забуксува с домакински хикс срещу Каляри
Отборът на Интер отново забуксува в Серия "А" след като не успя да победи тима на Каляри в домакинството си от 25-ия кръг в Серия "А". След двете поредни победи в предните два кръга "нерадзурите" стигнаха само до равенство 1:1 на своя "Джузепе Меаца" и разочароваха своите привърженици.

Гостите първи поведоха от дузпа в 40-ата минута реализирана от Маурисио Пинийя, а Роландо изравни в 51-ата минута. През първата част Интер опитваше да контролира събитията на терена, но макар повече да задържаха топката, играчите на домакините не успяха да създадат много голови опасности. Най-близо до гола бе Валтер Самуел в 23-ата минута, когато след центриране от фаул стреля от близо с глава, но покрай вратата. Каляри обаче чакаше всяка възможност да контраатакува и в 35-ата минута Матиас Весино изскочи зад защитата, напредна и отправи удар, профучал до гредата. В 40-ата минута при едно наглед безобидно центриране в наказателното поле Жуан Жезус игра с ръка и съдията даде дузпа за гостите. Маурисио Пинийя пък не сгреши от бялата топка и направи резултата 0:1. В самия край на полувремето Диего Милито можеше да възстанови равенството като стреля силно, но вратаря на гостите някак успя да спаси удара му. В началото на втората част обаче Интер излезе преобразен и още в 51-ата минута се стигна до изравняване на резултата. Мауро Икарди свали с глава топката към Роландо, който от близо я засече във вратата - 1:1. Четири минути по-късно Фреди Гуарин нахлу в наказателното поле и си освободи пространство за удар, но прати кълбото над гредата. Каляри обаче отговори със страхотен шанс пред Виктор Ибарбо, който стреля на сантиметри над вратата. Интер все пак продължи да натиска и в 64-ата минута Паласио получи чудесен извеждащ пас, но от близо не успя да преодолее вратаря Влада Аврамов. В края обаче, когато се очакваше да дойде истинския финален щурм, играчите на Интер загубиха всякаква идея в атака и не успяха по никакъв начин да притеснят своя съперник. Едва минута преди края след едно разбъркване в наказателното поле на сардинци топката се отби от напречната греда, но отново не пожела да влезе във вратата. Така резултатът остана непроменен и двата тима поделиха по една точка. След този хикс Интер има актив от 40 точки и остава на 5-ото място в класирането. Каляри пък е с 25 точки на 15-ата позиция.