Икарди носи победата за Интер във Флоренция

Интер постигна много важна победа в гостуването си на Фиорентина от 24-ия кръг в Серия "А". "Нерадзурите" спечелиха с 2:1 на "Артемио Франки" и скъсиха изоставането си от днешния си съперник на 5 точки, с което запазиха надежди и да се борят за влизане в тройката в края на сезона. Родриго Паласио откри резултата в 34-ата минута, а Хуан Куадрадо изравни в 47-ата. Победният гол за гостите вкара Мауро Икарди в 65-ата минута, но попадението бе доста спорно, като останаха съмнения за засада.

Интер бе отборът, който доминираше през първата част. Гостите атакуваха много по-опасно, докато съперникът им предимно се отбраняваше. Още в 13-ата минута "нерадзурите" можеха да открият резултата, като Родриго Паласио бе изведен на скорост и стреля, но топката се отби от гредата. След това на два пъти Диего Милито бе извеждан на голови позиции в пеналта, но първо в 16-ата минута ударът му бе спасен от Нето, а след това в 27-ата минута аржентинецът стреля от малък ъгъл в аут. Първата по-интересна възможност на Фиорентина дойде едва в 30-ата минута, когато Марвин Компер стреля от далеч, но слабо и Самир Ханданович спаси. Веднага след това обаче Интер нанесе своя удар. В 34-ата минута Фреди Гуарин пусна чудесен прехвърлящ пас за Родриго Паласио, който овладя на точката на дузпата и чукна топката покрай вратаря за 0:1.

В края на полувремето домакините все пак се изнесоха в по-предни позиции и в добавеното време Хуан Куадрадо стреля от малък ъгъл, но успя да затрудни Ханданович. В началото на второто полувреме обаче Фиорентина се активизира и още в 47-ата минута стигна до изравняване. Хуан Куадрадо получи пред наказателното поле и отправи силен удар, който премина през краката на защитник и се озова във вратата за 1:1. След това и Хоакин опита да застраши Ханданович, но стражът спаси.

Интер обаче отново се събуди в средата на полувремето и в 60-ата минута Валтер Самуел стреля с глава от близо, но в ръцете на Нето. В 65-ата минута обаче гостите отново излязоха напред в резултата като Юто Нагатомо напредна по левия фланг и центрира за Мауро Икарди, който от воле засече кълбото във вратата за 1:2. В ситуацията обаче нападателят като че ли бе в засада.

До края Фиорентина бе по-активният отбор, но домакините така и не успяха да стигнат до някакви реални голови опасности пред Ханданович, а в същото време играчите на Интер организираха няколко интересни контраатаки. В добавеното време пък шансът не бе на страната на "виолетовите", като удар на Алесандро Матри премина до гредата.

В крайна сметка срещата завърши без повече голове и Интер прибави нови три точки в актива си, като вече има 39 и остава на 5-ата позиция в класирането. Фиорентина пък запазва 4-ото си място с 44 точки.

Фиорентина – Интер 1:2

0:1 Паласио 34

1:1 Куадрадо 47

1:2 Икарди 65

Фиорентина: Нето, Диаките, Компер, Родригес (62 Томович), Куадрадо (79 Матри), Фернандес, Писаро, Акуилани, Варгас, Иличич, Хоакин (68 Гомес)

Интер: Ханданович, Роландо, Самуел, Жуан, Жонатан, Кузманович, Гуарин (72 Тайдер), Ернанес, Нагатомо (87 д'Амброзио), Паласио, Милито (55 Икарди)