Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Съдия резна беззъбия Интер

Интер отново разочарова феновете с представянето и резултата от мача с Киево. Нерадзурите стигнаха само до 1:1 у дома срещу тима от Верона. Съдията Томази също попречи на отбора на Валтер Мадзари да вземе успеха, защото отмени редовен гол на Юто Нагатомо заради несъществуваща засада.

Това бе първа точка за Интер през 2014 г., но отбора пропусна да се възползва от загубите на Фиорентина и Верона, които са пред нерадзурите в класирането.

И двата гола паднаха до 12-ата минута. Първо Киево поведе в 8-ата с гол на Алберто Палоски. Нападателят финтира Кампаняро в наказателното поле и от малък ъгъл разстреля Ханданович.

Почти веднага Интер изравни. Алварес върна топката към Нагатомо, който я засече в мрежата. В следващата атака Нагатомо отново се разписа, но рефера неправилно отсъди засада.

Интер не бе в настроение. Отборът отпадна от Купата на Италия миналата седмица, а освен това загуби от Лацио с 0:1 на старта на годината в Серия А. Киево също не бе във форма - само една точка в последните 3 кръга.

Треньорът Валтер Мадзари не можеше да използва един от основните си играчи - Фреди Гуарин, който беше наказан. Матео Ковачич отново започна на неговата позиция зад нападателя - Родриго Паласио.  Уго Кампаняро се завърна след наказание, за да подсили защитата.

Началото бе вризвно. Рики Алварес стреля силно, но покрай вратата, а след това Киево смълча "Сан Сиро", защото поведе.

Алберто Палоски получи топката отляво и навлезе в наказателното поле. Срещу него беше Уго Кампаняро, но той не успя да го спре и бившия играч на Милан със силен удар под гредата от малък ъгъл откри резултата

Радостта на гостите трая кратко. Четири минути след това Интер изравни. Рики Алварес подаде прекрасно към връхлитащия Нагатомо, който засече във вратата отблизо. Това бе пети гол на японеца от началото на сезона.

След само 60 секунди головете на Нагатомо трябваше да станат 6. Японецът отново се разписа и то от чиста позиция, след като Паласио свали топката с глава, но съдията вдигна засада. Повторенията показаха, че Драме покрива засадата и гола е отменен неправилно.

До почивката обаче нямаше още много интересни положения. Алварес стреля добре от фаул, а Паласио пропусна да се разпише с глава след центриране на Джонатан.

След паузата Интер опитваше да атакува, но Киево се защитаваше добре. Положенията не бяха много. Рики Алварес стреля добре от фаул, но вратаря Пугони бе готов и успя да боксира.

След час игра Валтер Мадзари пусна Диего Милито на мястото на Естебан Камбиасо и нерадзурите заиграха с двама нападатели. Алварес обаче продължи да е най-опасният играч на домакините.

Аржентинецът комбинира добре с Милито и излезе на стрелкова позиция, но вратая Пуджони изби в корнер.

Въпреки че се защитаваше, Киево чакаше своя миг. Прекрасна контраатака на гостите видя как Теро и Палоски останаха срещу двама защитници на Интер. Голмайсторът на Киево върна топката към французина, който стреля неточно.

В края Мадзари пусна и нападателя Рубен Бота, който дебютира в Серия А и за Интер. Така или иначе дори в края Интер не успя да създаде добро положение за гол, въпреки че владееше топката повече.

В последните секунди на добавеното време публиката на "Сан Сиро" поиска дузпа срещу Бота, но съдията Томази не се трогна.

В крайна сметка нерадзурите се задоволиха само с равенство и пропуснаха възможността да се доближат до четвъртия Фиорентина. Интер събра 32 точки и се изравни с Верона, като двата отбора делят петото място в класирането.

ИНТЕР - КИЕВО 1:1