Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Удинезе изхвърли Интер от Купата на Италия

Удинезе надигра Интер у дома се класира за четвъртфиналите за Купата на Италия. Фриуланите спечелиха с 1:0 благодарение на гола на Майкусел още през първото полувреме и изхвърлиха съперника от турнира.

Удинезе игра много по-добре през целия мач и заслужено победи. Още преди паузата домакините имаха няколко ситуации за гол. Точен бе Майкусел, който засече от метър центриране на Нико Лопес в 32-ата минута.

Валтер Мадзари пусна накрая трима нападатели в игра, но и това не донесе попадение за Интер. Нерадзурите загубиха втори пореден мач и отпаднаха от турнира преди четвъртфиналите за първи път от 2002/03.

И двата отбора започнаха годината със загуба и искаха бързо да се отърсят от това. Нерадзурите паднаха от Лацио, а Удинезе отстъпи у дома от Верона.

Валтер Мадзари направи доста промени в Интер. Диего Милито започна титуляр за първи път откакто скъса връзка на коляното през януари. Валтер Самуел и Габи Мудингай също стартираха, а Матео Ковачич действаше зад гърба на Милито. На вратата беше Карисо.

Домакините пък бяха без контузения Муриел, а ветерана Антонио ди Натале получи почивка.

Удинезе започна много добре. Нико Лопес не успя да засече хубаво центриране на Баду. После Майкусел центрира успоредно на вратата, но нямаше кой да засече. Отново той центрира добре от фаул, но Видмер не засече точно.

Удинезе определено беше по-добрия отбор и това доведе до аванс в резултата. Нико Лопес проби отдясно и центрира за Майкусел, който зачесе топката на празна врата от метър.

Интер почти изравни четири минути след това. Здравко Кузманович центрира добре, Иван Келава не прецени топката и остана под нея и тя удари гредата. После Милито поиска дузпа, след като Домици го задържа за фланелката при един корнер.

Последното положение за полувремето бе пред Видмер, който получи топкато от Майкусел, но не уцели вратата.

След паузата Удинезе продължи да бъде опасен. В игра за Интер се появи Родриго Паласио на мястото на Мудингай и гостите заиграха с двама нападатели.

Майкусел можеше да се възползва от неразчетено излизане на вратаря Карисо, който напусна наказателното поле и бе изпреварен от съперника, но Майкусел стигна до аутлинията и центрира назад към Пинци, който не удари добре топката.

Накрая Мадзари пусна в игра и Рубен Бота, който дебютира за нерадзурите. Интер опита да натисне в края на мача. Удинезе обаче беше много опасен на контри. При една такава Видмер стигна до вратарското поле, но стреля неточно.

Интер можеше да изравни минута преди края. Милито центрира отляво към Гуарин, който стреля веднага, но не уцели вратата.

В крайна сметка Удинезе е на четвъртфинал. Там съперник ще бъде победителя от Милан - Специя.

УДИНЕЗЕ - ИНТЕР 1:0
1:0 Майкусел 32

УДИНЕЗЕ: Келава, Данило, Домици, Орто, Габриел Силва, Видмер, Баду, Алан, Пинци, Майкусел (89 Фернандес), Нико Лопес  (76 Перейра)

ИНТЕР: Карисо, Кампаняро, Самуел, Андреоли, Санети (60 Алварес), Гуарин, Мудингай (46 Паласио), Кузманович, Нагатомо, Ковачич (80 Бота), Милито