Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Лацио с четвърта поредна победа над Интер у дома

Лацио спечели за четвърти пореден път срещу Интер на "Олимпико". Орлите победиха с 1:0 благодарение на гола на Мирослав Клозе. Мачът завърши по идентичен начин с последното гостуване на нерадзурите на "Олимпико". През декември 2012 г. Лацио победи същия съперник с 1:0 пак след попадение на Клозе.

Срещата не предложи много емоции и беше изключително равностойна. Лацио се защитаваше добре и не позволи на Интер да създаде положения. Единственият гол падна в 81-ата минута. Антонио Кандрева центрира отдясно и Клозе засече от воле топката, за да разстреля Ханданович от 5-6 метра.

Интер остана на шесто място в класирането след поражението. Нерадзурите имат 31 точки и са на осем от местата даващи право за участие в Шампионската лига. Лацио пък влезе в първата половина на класирането благодарение на успеха.

Лацио имаше доста турболентни дни в последно време, като Владимир Петкович бе уволнен, но си тръгна с голям скандал. Треньорът бе сменен от Еди Рея, който дебютира повторно начело на отбора. Той заложи на схема с един нападател - Мирослав Клозе. Изненадващо на вратата обаче застана Бериша.

Интер приветства след наказание Рики Алварес, а искания от Челси Фреди Гуарин помагаше на Родриго Паласио в атака.

Началото беше доста постно. Лацио се защитаваше с 10 души, а гостите не успяваха да преодолеят сгъстената защита. Чак в края на първата част имаше силен удар на Жуан от дистанция, който мина над вратата.

Все пак Лацио имаше отлична възможност, когато Ранокия и Джонатан не се разбраха и топката стигна до Лулич, който обаче прати удара си неточно. Мачът се откри в края на полувремето, но Андре Диас блокира добре колумбиеца Гуарин. Удар на Кандрева пък бе спасен от Ханданович на другата врата.

Втората част бе малко по-интересна. В 55-ата минута Гуарин преодоля съперник и подаде напред към Паласио, който обаче не овладя добре топката и Биава му отне. След това при една атака на нерадзурите Джонатан центрира и Нагатомо стреля с глава, но Бериша изби в корнер. Вратарят на Лацио имаше проблеми при едно центриране, но успя да избие топката подадена от Гуарин.

Мирослав Клозе бе най-опасният играч на Лацио. Чудесно центриране на Кандрева намери немеца, който стреля с глава, но не уцели вратата. След това Ханданович сбърка с едно изчистване на топката и уцели Клозе. Късметът бе за Интер, че след карамбола топката попадна у Жуан. Ернанес направи самостоятелен пробив, който завърши с пас към Кандрева, но той бе спрян от Жуан.

Решаващият миг в мача дойде в 81-ата минута. Тогава след поредното центриране на Кандрева отдясно Клозе изпревари защитник и от воле засече топката във вратата - 1:0. Пети гол на Клозе от началото на сезона. Германецът се разписа за втори пореден път срещу Интер на Олимпико, след като през миналата декември 2012 година донесе успеха с 1:0.

В края Клозе можеше да вкара и втори път, след като отне топката от съперник и излезе сам срещу Ханданович, но се забави с удара и Жуан успя с шпагат да блокира шута на немеца. Въпреки това Лацио спечели за четвърти пореден път у дома срещу Интер и остави нерадзурите след Верона в класирането.

ЛАЦИО - ИНТЕР 1:0

1:0 Клозе 81

ЛАЦИО: Бериша, Диас, Раду, Конко (15 Каванда), Биава, Гонсалес (62 Онази), Ернанес, Ледесма, Лулич, Кандрева (88 Едерсон), Клозе

ИНТЕР: Ханданович, Жуан, Ранокия (83 Санети), Роландо, Камбиасо, Нагатомо, Алварес, Кузманович (60 Ковачич), Гуарин (75 Милито), Паласио