Интер съсипа Фиорентина в Милано за 11-и пореден път (Видео)

Интер победи Фиорентина с 2:0 и по този начин вече има 17 точки в Серия А. "Нерадзурите" се върнаха на пътя на победата, след като претърпяха две поредни загуби – 0:1 от Удинезе и 1:2 от ЦСКА Москва в Шампионската лига.

Головете за успеха на тима на Клаудио Раниери отбелязаха Джампаоло Пацини в края на първото полувреме и Юто Нагатомо в началото на второто.

Пацини се реваншира донякъде за пропуснатата по доста странен начин дузпа срещу Удинезе преди седмица.

Победата за италианските вицешампиони беше заслужена с оглед на превъзходството, което имаха през по-голямата част от срещата.

Мениджърът на Интер Клаудио Раниери не можеше да разчита на наказания капитан Хавиер Санети, който срещу Удинезе получи първия си червен картон в Серия А.

Поради контузии от състава липсваха и Джоел Оби, Деян Станкович и Кристиян Киву, както и Диего Форлан и Уесли Снайдер.

Наставникът на Фиорентина Делио Роси пък не можеше да разчита на Рикардо Монтоливо, който е с травма, както и на Алесио Черчи, също контузен. В тактиката на "виолетовите" определно присъстваха сериозни дефанзивни елементи.

Интер очаквано пое инициативата още от самото начало. В 4-тата минута Джампаоло пацини не успя да се възползва от подаване на Филипе Коутиньо. Малко по-късно късмета си пробваха и Юто Нагатомо и Диего Милито.

Японецът в състава на "нерадзурите" не се притесняваше да стреля от далечна дистанция, но все нещо не му достигаше, за да вкара гол. В 20-тата минута възстановеният от контузия Лусио не съумя да порази целта с глава.

Половин час след началото на мача Филипе Коутиньо шутира много добре, но вратарят на Фиорентина Артур Боруц се справи блестящо.

Не мина много време и Нагатомо също тества полския страж. Азиатският краен бранител щеше да създаде още проблеми на отбраната на "виолетовите".

В 39-тата минута Адем Ляич имаше шанс да стреля от фаул, но ударът му беше блокиран. Само две минути по-късно Интер поведе.

С прекрасен пас Коутиньо намери Джампаоло Пацини, който донякъде се реваншира за пропуснатата дузпа в миналия кръг срещу Удинезе и отбеляза.

При резултат 1:0 за италианските вицешампиони завърши тази първа част. С оглед на показаната от двата тима игра момчетата на Клаудио Раниери заслужено водеха и щяха да удвоят преднината си почти веднага след почивката.

В 49-тата минута на мача Юто Нагатомо беше изведен от Джампаоло Пацини и се възползва от неразбирателството между Боруц, Мануел Паскуал и Валон Бехрами и се разписа. Това беше първо попадение за японеца през настоящата кампания.

За известно време гостите заиграха малко по-настоятелно, но при всчики положения домакините контролираха ситуацията на терена. В 63-тата минута Марко Давиде Фараони шутира от воле, обаче Боруц се намеси класно.

Малко след това Тиаго Мота отправи много силен изстрел от далечно разстояние, но топката профуча край вратата. "Виолетовите" пък напомняха за себе си предимно от статични ситуации.

В 69-тата минута перуанецът Хуан Мануел Варгас изпълни коварен пряк свободен удар, но стражът на "нерадзурите" Жулио Сезар внимаваше и не позволи да бъде изненадан.

Няколко минути по-късно и Валон Бехрами пробва шут към бразилеца, но изстрелът мина покрай рамката. Преди това Нагатомо отново притесни Боруц, а след това и влезлият като резерва Съли Мунтари направи същото.

В 85-тата минута Джампаоло Пацини можеше да отбележи втори гол, но излезлият навреме Боруц предотврати попадението. Нападателят на Интер определно правеше добър мач.

В самия край на срещата и Фиорентина имаше възможност поне да изравни, но удар с глава на играч на "виолетовите" бе спасен от Жулио Сезар.

Все пак имаше време и за още една опасност пред вратата на гостите, но Мауро Сарате, който се появи в игра за "нерадзурите" през второто полувреме, не намери целта и така двубоят на "Джузепе Меаца" завърши при резултат 2:0 за Интер. Футболистите на Раниери се върнаха на пътя на победата след две поредни загуби.

Интер – Фиорентина 2:0