Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Спиращо дъха 3:3 на Интер - Парма

Интер и Парма изиграха истински спектакъл, който завърши 3:3 на "Сан Сиро". Дуковете със сигурност ще съжаляват, че не взеха първата си победа на този стадион от 1999 г. насам, защото два пъти повеждаха в резултата. От Интер също може да съжаляват, защото водеха с 3:2 в един момент, а и имаха доста положения за гол.

Срещата започна взривно с гол на Никола Сансоне от Парма още в 10-ата минута. Интер пропусна няколко отлични положения преди да изравни в 44-ата с гол на Паласио. В добавеното време на първата част обаче Пароло отново изведе Парма напред, след голяма грешка на вратаря Ханданович.

С 2 гола за 2 минути след паузата Интер обърна до 3:2. Първо Паласио се разписа за втори път в мача, а след това точен бе Гуарин след рикошет. Само 3 минути след това обаче Сансоне отново изравни.

В края Парма пропиля 3-4 отлични възможности за нов гол, а в добавеното време Миранте направи изключително спасяване срещу Камбиасо, за да запази крайното 3:3. То е трето поредно равенство за Интер в първенството, но нерадзурите изпревариха с 1 точка Фиорентина на четвъртото място.

Интер имаше възможност да се доближи  на 2 точки от третия Наполи, ако успееше да победи. Нерадзурите имаха обаче проблеми в последно време, като направиха две равенства и едва победиха с 3:2 Трапани за Купата на Италия.

Извън игра бяха редица играчи сред които Милито, Икарди, Самуел. Юто Нагатомо се възстанови, но седна на пейката. Хавиер Санети започна титуляр, а Паласио, водеше атаката. Изненадващо имаше титулярна позиция и за Матео Ковачич.

За Парма титуляр бе Антонио Касано, въпреки операцията на носа, след контузията срещу Болоня. Нападателят, който напусна Интер през лятото със скандал, трябваше да играе със специална маска на лицето, която да го предпазва.

Касано обаче много бързо след началото на мача, свали маската, защото му била неудобна и продължи да играе без нея.

Парма започна много агресивно мача. Още в началото Палета опита удар, който Ханданович спаси. Силното начало на Дуковете донесе гол за гостите в 10-ата минута. Маркиони подаде отлична топка към Сансоне, който се измъкна от засадата и не остави шанс за Ханданович.

Това бе първи гол този сезон за Сансоне, който израстна в школата на Байерн, който за втори път в кариерата си се разписа срещу Интер.

Интер пропиля изключителна възможност да изравни. Фреди Гуарин подаде успоредно на голлинията от фланга и топката стигна до Паласио, който трябваше само да я отклони във вратата. Аржентинецът обаче я прати над гредата.

Паласио пропусна още две добри възможности, а и Ковачич не успя да се разпише. Парма беше много близо да удвои аванса си в 41-ата минута. Сансоне не стреля добре, но Касани върна топката в наказателното поле, където Акуа я засече към вратата, но Ранокия изби.

В 44-ата минута Интер изравни. Джонатан центрира добре и този път Паласио изпревари защитник и засече в мрежата. Аржентинецът вкара след 3 поредни срещи, в които не беше точен.

Интер смяташе, че си е осигурил равенството на почивката, но в добавеното време Парма пак вкара. Палета центрира ниско към близката греда, вратарят Ханданович скочи и улови топката, но след това я изпусна в краката на Пароло, който от 1 метър я бутна в мрежата - 1:2.

Второто полувреме започна като първото с шанс за Парма. Чудесно подаване на Касано изведе Бябяни, но той не стигна до топката навреме и Ханданович го изпревари.

В 54-ата минута Интер изравни. Центриране на Рики Алварес отляво бе засечено по чудесен начин с глава от Паласио за 2:2. Това беше 9-ия гол на нападателя този сезон.

А само след още две минути Интер поведе за първи път в мача. Паласио свали с глава топката към Гуарин на границата на наказателното поле. Хафът финтира съперник и стреля, но не достатъчно добре. Вратарят миранте се канеше да улови топката, когато Лукарели я отлкони в ъгъла - 3:2.

Но колкото и добре да играеше Интер в атака, толкова зле беше в защита. В 59-ата минута резултата вече беше 3:3. Защитата не изчисти добре топката и тя попадна у Касани, който центрира отдясно. Сансоне изпревари съперник и засече в мрежата, за да върне равенството.

Касано явно гореше от желание да вкара на бившия си тим, на който е фен от дете. Той получи дълго подаване от Палета, освободи се от Санети, о вместо да подаде на свободния Сансоне, реши да стреля от дистанция и не уцели вратата.

Алварес за пореден път сложи топката на главата на Паласио, но този път той заби топката в земята и Миранте лесно улови.

Парма също пропусна добри положения. Страхотен удар на Акуа бе избит над вратата от Ханданович. След това оше една прекрасна атака на гостите отдясно завърши   с ниско центриране, топката бе засечена от Бябяни пред вратата и отиваше в мрежата, но се отклони в Ранокия и излезе в корнер.

Парма буквално помиташе ИНтер в последните минути. Отново прекрасна атака по фланга на Бябяни завърши с пас към Сансоне, който стреля, но удара му бе блокиран от Кампаняро.

Бябяни след това излезе на стрелкова позиция, като остави зад гърба си двама защитници, но удара му бе блокиран от Ранокия и топката излезе в корнер. От него Палета засече топката с глава от упор, но тя се отклони в защитник и пак отиде в корнер.

В добавеното врече обаче Интер можеше да спечели. Ковачич подаде към непокрития на точката за дузпата Камбиасо, който стреля много силно от воле, но Миранте с прекрасен рефлекс изби.

В крайна сметка обаче мача завърши наравно, като и двата отбора ще съжаляват, че не са спечелили. За нерадзурите това е трето поредно равенство и те останаха с 28 точки, на четири от третия Наполи. Парма пък се изравни с Милан и Каляри, които имат 18 точки.

ИНТЕР - ПАРМА 3:3
0:1 Сансоне 10
1:1 Паласио 44
1:2 Пароло 45+2
2:2 Паласио 54