Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Интер приветства Капитан Санети с победа 2:0

Интер спечели с 2:0 срещу Ливорно и зарадва максимално своя капитан Хавиер Санети, който се завърна в игра след 6 месеца и 12 дни отсъствие заради контузия в ахилеса.

Успехът помогна на Интер да се доближи до челната тройка в класирането. Нерадзурите вече имат 25 точки и са на три зад Наполи и Ювентус, които се сблъскват утре в дербито на кръга.

Нерадзурите поведоха още преди паузата след автогол на вратаря на Ливорно Федерико Барди. Стражът е собственост на Интер и играе в Ливорно под наем. Той изпусна топката във вратата си, след центриране на Джонатан.

След почивката Интер пропусна още няколко ситуации, за да се стигне до 82-ата минута. Тогава Хавиер Санети смени Тайдер и "Сан Сиро" избухна. Аржентинецът записа 604-ия си мач в Серия А, след като повече от половин година лекува травма.

Санети дори имаше минимално участие при гола за 2:0. Той подаде към Ковачич, който намери Нагатомо и резултата стана 2:0 в 91-ата минута. С това пък Интер изравни най-резултатния си старт след 12 мача в историята.

Нерадзурите имаха възможност да се доближат до Наполи и Ювентус, които се изправяха един срещу друг в дербито утре. Нерадзурите приеха новака Ливорно, осланяйки се на най-добрата атака в първенството.

Жуан липсваше за домакините, заради наказание. Валтер Самуел зае мястото му в отбраната. Фреди Гуарин отново бе използван в новата му позиция зад нападателя. И двамата треньори заложиха на 3-5-1-1.

В състава на Ливорно имаше четирима играчи собственост на Интер. Трима от тях започнаха титуляри -вратаря Барди, Мбайе и Дънкан. Лука Силигарди помагаше на Паулиньо в атака.

На трибуните беше вече бившия собственик на клуба Масимо Морати. Тифозите му благодариха с огромен плакат, на който описаха своята признателност към президента на клуба.

Мачът не започна много зрелищно. Естебан Камбиасо получи травма на главата, но успя да продължи играта. Интер беше активен отдясно. Добро центриране на Тайдер бе засечено с глава от Джонатан, който не уцели вратата. Същото направи и Родриго Паласио.

В 30-ата минута вратаря Федерико Барди реши, че след като е собственост на Интер, може да помогне на нерадзурите. Джонатан центрира отдясно и вратаря на Ливорно сам вкара топката във вратата си в опита да я улови. Това бе трети автогол в полза на Интер този сезон.

Гостите опитаха да отвърнат с удари на Паулиньо и Лучи, които отидоха далеч от целта. В края на полувремето Родриго Паласио пропусна да увеличи аванса на своите. Той засече топката с глава, но тя кацна върху мрежата.

След това все пак Барди се намеси на висота при един много мощен удар на Рики Алварес от разстояние.

На почивката треньора на Ливорно смени един играч на Интер с друг. Бенаси влезе на мястото на Дънкан. И след почивката Интер владееше повече топката. Удар с глава на Самуел след корнер отиде над вратата.

После Паласио пропусна да удвои аванса на своя тим. Той получи топката от Нагатомо и от упор стреля. Първоначално остана впечатление, че вратаря Барди изби с коляно удара, но се оказа, че всъщност Валентини с крак спря топката.

Вратарят Барди все пак спаси следващата опасност. Камбиасо успя да подаде към резервата Белфодил, който избърза малко с удара и подари топката на Барди.

Големият момент в мача дойде 8 минути преди края, когато капитана на Интер Хавиер Санети се завърна в игра след 6 месеца отсъствие. 40-годишният аржентинец замени Тайдер. Послдният мач на Санети бе на 28 април срещу Палермо, тогава скъса ахилес. Сега се завърна в своя мач №604 в Серия А.

В първата минута на добавеното време Юто Нагатомо вкара втори гол за Интер, който подпечата трите точки. Японецът получи топката от Ковачич и от въздуха с десния крак я прати в мрежата. Това бе третия гол на Нагатомо от началото на сезона.

Благодарение на това попадение Интер изравни клубния рекорд за най-много отбелязани голове след първите 12 кръга. Нерадзурите имат 29 попадения, колкото отбора с Роналдо от сезон 1997/98 и този със Самуел Ето'о, който взе требъл през 2009/10.

ИНТЕР - ЛИВОРНО 2:0
1:0 Барди 30 автогол
2:0 Нагатомо 90+1

ИНТЕР: Ханданович, Ранокия, Роландо, Самуел, Джонатан, Тайдер (82 Санети), Камбиасо, Алварес (59 Ковачич), Нагатомо, Гуарин (71 Белфодил), Паласио

ЛИВОРНО: Барди, Чекерини, Валентини, Емерсон, Джемити (87 Борха), Лучи, Дънкан (46 Бенаси), Скиатарела, Мбайе, Силигарди (65 Емегара), Паулиньо