Класически Интер на "фриули"
Тимът на Интер победи с 3:0 като гост Удинезе в мач от 11-ия кръг на италианската Серия "А". Попаденията на "Фриули" за "нерадзурите" реализираха Родриго Паласио в 25-ата минута, Андреа Ранокия в 30-ата и Рики Алварес в първата минута на добавеното време. В 20-ата минута Естебан Камбиасо пресече пас при опит за контраатака на Удинезе в половината на домакините и стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но вратарят Желко Бъркич изби в корнер.

Секунди по-късно пък отличен шанс за гол се откри пред японския халф-бек на Интер Юто Нагатомо. Той бе намерен с чудесен пас от Джонатан пред вратата на Бъркич, но стреля неточно. Интер определено играеше по-добре от своя съперник и заслужено поведе в резултата с 1:0 в 25-ата минута. Слити Тайдер центрира от фаул и аржентинският нападател Родриго Паласио с глава изпрати топката в мрежата зад Бъркич. Само 5 минути по-късно "нерадзурите" вкараха втори гол, отново след статично положение, но този път след изпълнение на ъглов удар, при което.
Защитникът Андреа Ранокия с удар от въздуха насочи топката във вратата на Удинезе. Минута след второто попадение на тима от Милано, домакините застрашиха вратата на гостите, но бранителите в черно-синьо се справиха с тази опасност. В 36-ата минута Антонио Ди Натале осъществи опасен пробив към противниковата врата, но не успя да стреля добре. В 37-ата минута наставникът на Интер Валтер Мадзари бе принуден да извърши смяна. Контузилият се аржентински ветеран в защита Валтер Самуел бе заменен от Роландо. В 43-ата минута Бъркич спаси удар на Слити Тайдер, а в добавеното време на първата част за миг имаше напрежение пред вратата на Интер, но като цяло "нерадзурите" направиха силно първо полувреме, в което надиграха съперника си. В 56-ата минута защитникът на Удинезе Маурицио Домици направи акробатичен удар от вратарското поле, но топката излезе в аут, а бе отсъдена и засада на бранителя.

sportal.bg

Само 5 минути по-късно "нерадзурите" вкараха втори гол, отново след статично положение, но този път след изпълнение на ъглов удар, при което. Защитникът Андреа Ранокия с удар от въздуха насочи топката във вратата на Удинезе. Минута след второто попадение на тима от Милано, домакините застрашиха вратата на гостите, но бранителите в черно-синьо се справиха с тази опасност. В 36-ата минута Антонио Ди Натале осъществи опасен пробив към противниковата врата, но не успя да стреля добре. В 37-ата минута наставникът на Интер Валтер Мадзари бе принуден да извърши смяна. Контузилият се аржентински ветеран в защита Валтер Самуел бе заменен от Роландо. В 43-ата минута Бъркич спаси удар на Слити Тайдер, а в добавеното време на първата част за миг имаше напрежение пред вратата на Интер, но като цяло "нерадзурите" направиха силно първо полувреме, в което надиграха съперника си.
В 56-ата минута защитникът на Удинезе Маурицио Домици направи акробатичен удар от вратарското поле, но топката излезе в аут, а бе отсъдена и засада на бранителя. Минута след това лидерът на Удинезе Антонио Ди Натале бе сменен заради получена травма от Матиас Ранеги. В 59-ата минута Паласио пропусна да вкара нов гол, а две минути след това колумбийският офанзивен халф на Интер Фреди Гуарин удари греда. В 65-ата минута резервата за Удинезе Бруно Фернандеш опита да изненада Самир Ханданович с далечен изстрел, но словенският вратар на Интер се намеси стабилно. Опитите на играчите на Удинезе да стигнат поне до гол във вратата на Ханданович не се увенчаха с успех. Нещо повече, в 91-ата минута Рики Алварес на празна врата направи резултата 0:3 след асистенция на Паласио и гостите се поздравиха с важна и убедителна победа на един от най-негостоприемните стадиони в Серия "А". Интер е четвърти в класирането с 22 точки, докато Удинезе е 10-и с 13. Лидер е Рома с 30 точки, пред Наполи и Ювентус с по 28. "Вълците" гостуват тази вечер на Торино.