Аталанта се опъна на Интер и измъкна точка
Отборите на Аталанта и Интер не успяха да излъчат победител в първия мач от междинния 10-ти кръг в Дерия "А". Срещата завърши при равенство 1:1 и двата тима поделиха по една точка. "Нерадзурите" първи откриха резултата в 16-ата минута чрез Рики Алварес, но Херман Денис възстанови равенството в 25-ата минута и то се запази до самия край. Интер започна по-силно мача и първо Фреди Гуарин отправи далечен удар спасен от Андреа Консили, а след това и родриго Паласио имаше нелоша възможност, но отново вратарят на домакините бе на мястото си. В 10-ата минута обаче и Аталанта имаше чудесна възможност за гол като Самир Ханданович изби опасно центриран, но топката стигна до Микеле Канини, който стреля с глава от близо и защитник трябваше да чисти от голлинията. Интер обаче отново натисна и в 16-ата минута стигна и до откриване на резултата. При едно центриране в наказателното поле Родриго Паласио свали с глава за Рики Алварес, който овладя и със силен удар от близо прати топката в мрежата за 0:1. Играчите на Аталанта обаче реагираха бързо и на два пъти Марио Йепес обстрелва с глава вратата на "нерадзурите", но първия път стреля от близо встрани, а при втория опит Ханданович спаси. В 25-ата минута обаче усилията на домакините дадоха резултат и при едно центриране в пеналта Херман Денис надскочи Валтер Самуел и с глава простреля вратата за 1:1. В 40-ата минута обаче Интер можеше да стигне до нов гол, но Юто Нагатомо от близо удари греда. В началото на втората част отново гостите имаха инициативата и Естебан Камбиасо отправи опасен далечен удар спасен от вратаря. Аталанта обаче отговори със силен удар на Марко Ливая, който доста затрудни Карисо. В 63-ата минута обаче събитията отново се пренесоха пред вратата на домакините като Рики Алварес бе изведен в наказателното поле и стреля от близо, но право в краката на Консили. След това пък в 73-ата минута Мауро Икарди нямаше шанс пред гола, като ударът му се отби от гредата. В 83-ата минута обаче домакините имаха невероятен шанс да измъкнат победата, но Марио Йепес оставен непокрит във вратарското поле стреля в тялото на Хуан Пабло Карисо. В добавеното време пък Рики Алварес бе на косъм да донесе трите точки на гостите, но ударът му облиза гредата отвън. Така мачът завърши без победител и след това равенство Интер остава на 4-ата позиция в класирането с 19 точки, но и мач повече. Аталанта пък се намира на 8-ата позиция с 13 точки.