Интер съсипа Верона с корнери

След три кръга, в които взе само две точки, Интер се върна на пътя на победата. За втори пореден уикенд нерадзурите участваха в мач с 6 гола, но този път спечелиха с 4:2 срещу Верона.

Благодарение на успеха тима на Мадзари изпревари новака в Серия А и има 18 точки. Интер излезе четвърти в класирането и с най-добрата атака в първенството след тази на Рома.

С четирите гола, които нерадзурите вкараха те вече имат 23 попадения за сезона, с едно повече от лидера Рома, който играе утре.

Интер унищожи съперника с корнери. Три от четирите попадения за домакините паднаха след изпълнение на ъглов удар. Още в началото Морас си вкара автогол след центриране от корнер и удар на Джонатан.

Само три минути след това Паласио вкара за 2:0 след ново изпълнение на корнер. Верона върна един гол чрез Мартиньо, но много бързо Камбиасо направи 3:1. След паузата и Роландо вкара след корнер, а Ромуло оформи крайното 4:2 с хубав удар.

След последния сигнал пък Морас и Белфодил бяха изгонени, защото се сдърпаха в центъра на терена.

Интер не успя да спечели в последните 3 мача, като загуби от Рома и направи равенства с Каляри и Торино. Донякъде беше странно, но Верона имаше една точка повече от нерадзурите в класирането. Гостите направиха най-силния си старт на сезон от 1984 г, когато триумфираха с титлата.

Треньорът на Интер Валтер Мадзари трябваше да направи промени в състава, след като Самир Ханданович беше наказан. Вратарят получи червен картон срещу Торино и отново Карисо бе на неговото място. Рики Алварес се завърна след травма и получи титулярно място зад Родриго Паласио.

В състава на Верона отново Николай Михайлов остана резерва. Треньорът Мандорлини заложи в атака на Мартиньо вместо Гомес Талеб. Гостите бяха с трима в предни позици, като лидер на атаката бе ветерана Лука Тони.

Началото беше прекрасно за Интер. Още в деветата минута нерадзурите поведоха. Центриране от корнер стигна до Джонатан, който стреля силно от воле. Топката отиваше встрани, но срещна тялото на Морас и се отклони в мрежата. Автогол на защитника и 1:0 за домакините.

След само още 3 минути Интер вече имаше два гола аванс. Отново отбраната на Верона не беше съсредоточена при корнер. Този път Роландо опита да стреля с глава, но топката се озова у Гуарин, който от няколко метра стреля. Защитник изби на голлинията, но право в тялото на Паласио и топката се озова отново във вратата - 2:0.

Интер не беше вкарвал два гола в първите 15 минути на мач от Серия А повече от 2 години.

Постепенно обаче Верона се окопити. Гостите успяха даже да върнат един гол. В 32-ата минута Тони получи топката пред наказателното поле и я отклони към връхлитащия през центъра Мартиньо, който остана сам срещу вратаря и с лекота прати топката в мрежата.

Радостта на гостите обаче не беше дълга. Нагатомо нахлу в наказателното поле отляво, и стреля добре към далечния ъгъл. Топката се отклони в страничната греда и се върна в наказателното поле. Паласио опита да стреля, но само бутна топката към Камбиасо, който от упор вкара за 3:1.

Това бе гол №40 за аржентинеца в Серия А с екипа на Интер. Само през този сезон Камбиасо има 3 попадения в последните 6 мача! След като вкара гола халфа показа фланелка с надпис "Форца Иван", в подкрепа на бившия си съотборник Иван Кордоба, който наскоро претърпя операция.

Второто полувреме започна с натиск на Интер. Фреди Гуарин подхвана една контра и стреля отлично по земята в десния ъгъл. Вратарят Рафаел обаче се хвърли и изби в корнер.

Четвъртият гол на Интер дойде в 55-ата минута и отново след корнер. Той много приличаше на попадението на Паласио. Центрирането към близката греда бе отклонено от Паласио, вратарят Рафаел успя да избие, но след рикошет в тялото на Роландо топката се озова в мрежата.

Следващият шанс за гол бе пред Джонатан. От фланга той нахлу навътре и стреля мощно към далечния ъгъл, но не уцели вратата.

Верона отвърна с хубаво подаване на Итурбе към Тони, но ветерана стреля силно с левачката над вратата. Гостите все пак стигнаха до втори гол. Вкара го Ромуло в 71-ата минута.

Отново Лука Тони бе в основата. Той задържа топката с гръб към вратата и я подаде надясно към Ромуло. Той я бутна на ляво и стреля по земя в близкия ъгъл - 4:2. Втори гол за защитника от началото на сезона.

Четвърт час преди края и Лука Тони вкара гол. Ветеранът засече от въздуха с крак центриране отляво. Реферът обаче видя фаул на нападателя срещу Ранокия и попадението бе отменено. Постепенно Верона започна да става опасен в атака. Итурбе стреля силно от дистанция, но Карисо спаси.

Интер отвърна с два удара от дистанция. Нагатомо опита да повтори изпълнинето от първото полувреме, но не уцели вратата. След това Рафаел спаси при шут на Гуарин. Белфодил също пробва късмета си от разстояние но Рафаел спаси.

Мачът приключи 4:2, но имаше екшън и след последния сигнал. Морас от Верона и Белфодил от Интер бяха изгонени от рефера. Двамата се сдърпаха в центъра на терена и видяха червения цвят.

ИНТЕР - ВЕРОНА 4:2
1:0 Морас 9 автогол
2:0 Паласио 12
2:1 Мартиньо 32
3:1 Камбиасо 38
4:1 Роландо 56
4:2 Ромуло 71

ИНТЕР: Карисо, Жуан, Ранокия, Роландо, Джонатан, Камбиасо (63 Кузманович), Гуарин, Ковачич (79 Тайдер), Нагатомо, Алварес, Паласио (65 Белфодил)

ВЕРОНА: Рафаел, Качаторе (83 Гомес), Морас, Майета, Агостини (73 Кача), Ромуло, Донати (55 Донадел), Жоржиньо, Итурбе, Тони, Мартиньо