Феноменално 3:3 на Торо - Интер

Торино не успя да вземе първа победа над Интер от 1994 г. насам, макар да игра 85 минути с човек повече. Невероятният мач в Торино завърши 3:3, като домакините на два пъти повеждаха, а нерадзурите водеха с 3:2 до 90-ата минута.

Невероятният трилър започна с греда още във втората минута. В петата Торино получи дузпа, а вратаря на Интер Ханданович бе изгонен с директен червен картон. Резервата Карисо обаче отрази удара на Черчи от бялата точка.

Биковете все пак поведоха с гол на Фарнеруд в 21-ата минута. В добавеното време на първата част Интер изравни с гол със задна ножица на Фреди Гуарин след лоша намеса на вратаря Падели.

Резервата Чиро Имобиле изведе Торо напред след паузата, но Интер пак успя да изравни чрез Родриго Паласио. Аржентинецът вкара и третия гол за своя тим, за да поведат нерадзурите за първи път в мача.

Преднината на Интер издържа до 90-ата минута, когато директно от фаул резервата Николо Беломо изнедада Карисо и изравни за 3:3. Торо дори можеше да спечели срещата в добавеното време, но Имобиле пропусна.

След равенството Интер има 15 точки и е на петото място в класирането. Торино остана с 10 точки и е десети.

След доброто начало на сезона Интер имаше проблеми в последните мачове. Нерадзурите загубиха от Рома и направиха само равен с Каляри. Валтер Мадзари беше без контузените Рики Алварес и Уго Кампаняро. Това означаваше, че зад Родриго Паласио започна Матео Ковачич, а Роландо бе титуляр в защита.

За Торино не можеше да играе наказания Глик, а Баша, Бово, Ларондо и Родригес бяха контузени. Домакините обаче разчитаха на Алесио Черчи, който бе в отлична форма. Той имаше 6 гола и една асистенция до момента през сезона, а Торо беше вкарал общо 10 пъти.

Звездата на Биковете загатна за себе си още преди да изтекат 120 секунди. Фарнеруд преодоля Гуарин и подаде към Паскуале отляво, който продължи по земя за Черчи. Ударът на нападателя срещна страничната греда.

След още 2 минути Черчи беше спечелил дузпа и изработил червен картон на вратаря Самир Ханданович. Отново пас отляво на Паскуале не бе преценен от вратаря на Интер. Той се хвърли напред с двете ръце, но Черчи го изпревари и бутна топката преди да бъде съборен. Съдията показа червен картон на стража, който напусна с цицина на главата от сблъсъка с нападателя.

Треньорът Мадзари смени Ковачич и пусна резервния вратар Карисо. Черчи сам изпълни дузпата, но стража на Интер спаси удара му.

Торино беше като циклон в началото, който помиташе останалия с 10 души Интер. Д'Амброзио нахлу в наказателното поле отдясно и стреля към далечния ъгъл. Вратарят Карисо изби.

Интер леко се посъвзе и създаде също положения за гол. Тайдер се включи при едно добро центриране на Гуарин, но не уцели добре топката на празна врата. После отново Гуарин бе в основата на добра атака. Той преодоля съперник и подаде остро към наказателното поле, но нито Нагатомо, нито Паласио стигнаха до топката.

В 21-ата минута Торино поведе. Черчи подаде високо към дъгата пред наказателното поле, където Роландо отклони топката лошо назад и тя попадна у Фарнеруд, който с диагонален удар не остави шансове на Карисо - 1:0.

Торо продължи да атакува и притисна съперника. Добра комбинация между Барето и Черчи завърши с удар на последния, но Ранокия изби в корнер.

И когато играчите на Торо чакаха последния съдийски сигнал за първото полувреме, Интер изравни. В добавеното време центриране от корнер не бе преценено добре от вратаря Падели, който изби топката и падна на земята. Фреди Гуарин бе най-бърз и с ножичен удар я прати в празната врата - 1:1.

Веднага след паузата треньора на Торино Вентура пусна в игра Чиро Имобиле на мястото на голмайстора Фарнеруд. И това веднага подейства. Още с първото си докосване Имобиле можеше да вкара, след пас на Паскуале, но не уцели вратата.

При втория опит обаче Имобиле бе точен. Черчи нахлу отдясно в наказателното поле и след това влезе навътре и опита удар. Топката бе блокирана, но се озова в краката на Имобиле, който с хубав удар в горния далечен ъгъл не остави шанс на Карисо 2:1.

Докато още се радваха играчите на Торино изгубиха преднината си отново. В следващата атака Тайдер центрира към включилия си Гуарин, вратаря Падели излезе но се размина с топката и Родриго Паласио на празна врата с глава вкара за 2:2.

Треньорът Мадзари пусна в игра Ишак Белфодил на мястото на Тайдер. Това се оказа прекрасен ход, защото именно Белфодил изработи третия гол за Интер. Той проби отдясно и от аутлинията центрира ниско, за да може Паласио да засече топката в празната врата 3:2.

Това беше пети гол на Паласио от началото на сезона в Серия А. Интер поведе за първи път в мача.

Торо опита да отвърне с удар от фаул на Черчи, който опита да намери близкия ъгъл по земя, но защитник изби в корнер. Мадзари направи последния си ход, като смени Паласио с Уолъс в опит да запази резултата.

Пет минути преди края центриране от корнер бе засечено с глава от Д'Амброзио, но удара бе слаб и Камбиасо изчисти пред голлинията.

Торино обаче стигна до равенството в последната секунда на редовното време. Биковете получиха пряк-свободен удар отляво. Вратаят Карисо очакваше центриране, но резервата Никола Беломо прати топката директно в далечния горен ъгъл - 3:3. Първи гол за 22-годишния Беломо в Серия А.

Торо дори можеше да спечели, след като Черчи финтира двама защитници отдясно и от аутлинията центрира към свободния Имобиле, който стреля от воле, но вместо да уцели вратата уцели Черчи, който вече беше в засада.

ТОРИНО - ИНТЕР 3:3
1:0 Фарнеруд 21