Рикошет спря полета на Интер

Интер и Каляри завършиха при резултат 1:1 срещата си от шестия кръг на Серия А и така "нерадзурите" пропуснаха възможността да се изравнят по точки с Наполи и Ювентус на върха във временното класиране. В сравнително равностойния двубой в Триест, в който миланският тим все пак беше малко по-добър, първото попадение падна в 75-тата минута.

Родриго Паласио изведе Юто Нагатомо, който подаде към Мауро Икарди и младият аржентински нападател се разписа. Голът накара отбора на Валтер Мадзари да се поотпусне и в 83-тата минута Раджа Наингголан изравни с шут от далечно разстояние.

По този начин Интер записа второто си равенство в първенството през настоящата кампания, а съставът от остров Сардиния продължава да трупа хиксове, като вече има общо четири.

Наставникът на "нерадзурите" Валтер Мадзари направи четири промени в сравнение с отбора, който преди няколко дни започна в срещата с Фиорентина. Вместо Уго Кампаняро, Джонатан, Сафир Тайдер и Родриго Паласио шанс за изява от първата минута получиха Роландо, Алваро Перейра, Матео Ковачич и Ишак Белфодил.

Първите по-интересни положения в мача очаквано бяха пред вратата, пазена от Микаел Агаци. Стражът на сардинците трябваше да се намесва при удари на Юто Нагатомо и Фреди Гуарин, като при шута на колумбийския халф имаше и рикошет в крака на Даниеле Конти. И в двете ситуации 29-годишният вратар внимаваше и спаси.

В 11-тата минута Ишак Белфодил напредна отдясно и центрира, Агаци изби, но право в краката на Гуарин, който затрудни противниковия страж, но не успя да го преодолее. Шест минути по-късно след центриране от корнер Конти пробва изстрел, ала беше много неточен. Малко след това капитанът на "рособлу" стори същото.

В 22-рата минута Нагатомо центрира към Белфодил, който се измъкна от опеката на Давиде Астори и стреля, обаче Агаци за пореден път се отличи с перфектна изява. Половин час след началото на срещата Конти центрира към Маурисио Пиния, който отправи изстрел с глава, но Самир Ханданович спаси. Минута по-късно Рикардо Алварес нанесе великолепен удар от границата на противниковия пеналт, обаче топката профуча над напречната греда.

В 33-тата минута Конти стреля от фаул, ала Ханданович се справи с шута. Тежкият, изпълнен с локви терен на стадион "Нерео Роко" в Триест затрудняваше съставите и до края на първото полувреме нямаше повече любопитни моменти. Първата част приключи при нулево равенство. В четвърти шампионатен двубой  от старта на кампанията (след мачовете с Дженоа, Ювентус и Фиорентина) "нерадзурите" правеха нулев хикс преди почивката.

След почивката тимът от Милано опита да осъществи натиск, но сгъстената отбрана на Каляри успешно затваряше пространствата пред съперниковите футболисти. В 54-тата минута например Естебан Камбиасо шутира от далечно разстояние, обаче ударът беше блокиран. Пет минути след това Алваро Перейра вкара топката в противниковата врата, но реферът Джанлука Роки не посочи центъра заради нарушение в атака на Белфодил.

В 65-тата минута Габриеле Перико попречи на Перейра да стреля с глава, а на другия край на терена включилият се от резервната скамейка Агим Ибраими шутира над вратата от удобна стрелкова позиция. Междувременно на игрището се беше появил и Родриго Паласио, който внесе импулс в действията на отбора си.

В 75-тата минута друга резерва на "нерадзурите" откри резултата. Паласио изведе Нагатомо, който пък намери Мауро Икарди и 20-годишният нападател отбеляза втория си шампионатен гол през сезона. Момчетата на Мадзари сякаш се поуспокоиха след вкараното попадение, отпуснаха се и в 83-тата минута бяха наказани.

Раджа Наингголан шутира и след рикошет в крака на противников състезател кълбото посети мрежата зад Ханданович. Няколко минути по-късно Паласио можеше отново да даде преднина на състава си, но стреля над напречната греда. В добавеното време при едно разбъркване в наказателното поле на "рособлу" Интер пропусна да стигне до успеха и записа второто си равенство в настоящото издание на първенството.

Каляри – Интер 1:1