Интер и Юве размениха по един гол за 120 секунди

Интер и Ювентус завършиха при резултат 1:1 срещата си от третия кръг на Серия А и по този начин и двата отбора загубиха първи точки през сезона. До момента двата тима имаха по две победи – „нерадзурите” бяха спечелили срещу Дженоа и Катания, а „бианконерите” – срещу Сампдория и Лацио.

През първото полувреме интересните ситуации пред двете врати бяха твърде малко, като ще се запомнят пропуски на Юто Нагатомо и Пол Погба.

След паузата и двата състава вдигнаха оборотите, опасностите за двамата вратари се увеличиха и в 73-тата минута включилият се от резервната скамейка Мауро Икарди даде преднина на миланския състав. Само две минути по-късно обаче Артуро Видал изравни.

Наставникът на Интер Валтер Мадзари можеше да разчита на почти всички свои футболисти, заради травми отсъстваха само Хавиер Санети и Кристиан Киву. На резервната скамейка на домакините беше дори Диего Милито, който дълго време лекуваше контузия.

Мениджърът на гостите Антонио Конте пък трябваше да се справя без четирима контузени състезатели – Рубиньо, Мартин Касерес, Симоне Пепе и Клаудио Маркизио. Мястото на Маркизио в халфовата линия на „бианконерите” за пореден път зае талантливият 20-годишен французин Пол Погба.

Първата по-интересна ситуация в срещата се разигра в 13-тата минута, пред вратата на Ювентус. След центриране от корнер топката беше свалена, Погба се опита да я изчисти, но тя попадна право в краката на Юто Нагатомо, който шутира. Джанлуиджи Буфон обаче направи страхотно спасяване, като изби кълбото от голлинията.

По-нататък, в 19-тата минута, Артуро Видал се строполи в наказателното поле на „нерадзурите” след съприкосновение със Сафир Тайдер, обаче реферът Даниеле Орсато прецени, че няма нарушение и не посочи бялата точка. Десетина минути по-късно Погба получи извеждащо подаване и стреля към вратата, пазена от Самир Ханданович, но словенският страж спаси.

До края на първото полувреме Тайдер на два пъти имаше възможност да порази целта, ала първо отправи неточен изстрел с глава, а после при една скоростна контраатака изскочи на удобна стрелкова позиция, обаче не успя да преодолее Буфон. Така първата част приключи при резултат 0:0.

Веднага след почивката Джорджо Киелини опита шут от далечна дистанция, но не затрудни Ханданович. Малко след това Естебан Камбиасо центрира към Родриго Паласио, който нанесе удар с глава, Буфон обаче отново внимаваше и улови топката.

В 59-тата минута Карлос Тевес пусна хитър пас към Видал, но чилийският полузащитник не съумя да се разпише. Седем минути по-късно Фреди Гуарин напредна отдясно и центрира остро, обаче нито един от съотборниците на колумбиеца не можа да засече във вратата на „Старата госпожа”.

В 73-тата минута Киелини загуби кълбото, Рикардо Алварес проби в половината на гостуващия състав и подаде към включилият се от резервната скамейка Мауро Икарди. Аржентинецът хладнокръвно опъна мрежата зад Буфон и даде преднина на тима си, която обаче трая твърде кратко.

Две минути след попадението Ювентус изравни. Видал беше изпуснат от защитата на Интер и вкара, а малко след гола Тевес шутира от границата на противниковото наказателно поле, но до пълен обрат не се стигна. Две минути преди изтичането на редовното време Маурисио Исла пропиля страхотна възможност да донесе успеха на своя отбор. По този начин „нерадзурите”  и „бианконерите” не излъчиха победител в Дербито на Италия.

Интер – Ювентус 1:1