Интер тръгна с успех над Дженоа

Интер победи Дженоа с 2:0 като домакин в първия неделен двубой от първия кръг на Серия А и зарадва своите привърженици, които не бяха виждали домакински шампионатен успех за любимците си от 21-ви април, когато беше надвит тимът на Парма.

"Нерадзурите" доминираха през по-голямата част от срещата, но трудно стигаха до голови положения заради добре организираната защита на гостуващия състав, особено през първото полувреме, което приключи при резултат 0:0.

След почивката отборът от Милано вдигна оборотите и след няколко пропуска в 75-тата минута най-сетне поведе, след като Юто Нагатомо се разписа, а във втората минута на добавеното време Фреди Гуарин изведе Родриго Паласио, който оформи крайното 2:0.

И във втория официален двубой на Валтер Мадзари начело на миланския тим съставът трябваше да се справя с отсъствието на опитните Хавиер Санети, Валтер Самуел, Кристиан Киву и Диего Милито, които продължават да лекуват контузии.

Интер беше по-активният отбор още от самото начало на срещата, ала отбраната на Дженоа беше доста сгъстена и интересните ситуации пред Матиа Перин не бяха много. Все пак в 5-тата минута Фреди Гуарин нахлу в наказателното поле на гостите след пас на Джонатан и се опита да подаде към Рикардо Алварес, аржентинецът обаче беше изпреварен от Даниеле Портанова.

Седем минути по-късно от корнер топката бе центрирана към Андреа Ранокия, който стреля неточно с глава. Натискът на "нерадзурите" се усилваше и в 26-тата минута Уго Кампаняро изведе Джонатан на удобна стрелкова позиция, но бразилецът шутира покрай десния страничен стълб. Десетина минути след това Гуарин центрира към Родриго Паласио, опитният нападател обаче не успя да стигне до кълбото и то излезе в аут.

В заключителните минути на първото полувреме "грифоните" погледнаха по-смело към вратата, пазена от Самир Ханданович, и след центриране отляво Юрай Куцка отправи удар с глава. 26-годишният словашки полузащитник обаче прати топката в аут. Така нулевото равенство се запази на почивката.

Веднага след паузата Гуарин пусна кълбото успоредно голлинията, като се надяваше Алварес да го засече, но Портанова отново се намеси добре и изчисти в корнер. На другия край на игрището Алберто Джилардино се опита да свали топката към Андреа Бертолачи, обаче Ханданович изпревари атакуващия халф на гостите от Генуа.

В 53-тата минута Кампаняро напредна отдясно и центрира към включилия се от резервната скамейка Мауро Икарди. Роденият в Аржентина нападател стреля с глава, ала Перин без особени проблеми спаси. Малко след това Естебан Камбиасо пробва да надхитри отбраната на тима, воден от Фабио Ливерани, с прехвърлящ пас към Икарди. Перин обаче пак внимаваше и изпревари деветката на домакините.

Нататък Марио Алберто Сантана изведе Куцка, но Ханданович бързо се изпречи на пътя на словака, след което Ранокия изби. Последва нов изстрел, като в случая Кампаняро изчисти кълбото. Момчетата на Мадзари веднага организираха атака, при която Гуарин потърси Паласио и отново много малко не достигна на 31-годишния състезател да отбележи.

В 66-тата минута Шиме Връсалко в последния момент пресече подаване към Икарди, а преди това Томас Манфредини блокира шут на Гуарин, но в 70-тата минута колумбиецът тества Перин. Младият страж на Дженоа обаче беше концентриран и не допусна да бъде изненадан. В 74-тата минута пък Алварес опита нещо средно между изстрел и подаване, но топката беше изчистена.

Минута по-късно Интер откри резултата. Джонатан проби в противниковия пеналт и центрира, кълбото рикошира в крака на Лука Антонели и в крайна сметка бе засечено от Юто Нагатомо в мрежата зад Перин. В 81-вата минута Паласио стреля с глава, но Перин улови, а после аржентинецът трябваше само да се измъкне от опеката на Манфредини, за да излезе очи в очи с вратаря на "грифоните", обаче не съумя да го стори.

При последвалия корнер Икарди нанесе изстрел с глава, като топката срещна напречната греда. В 83-тата минута Ранокия можеше да вкара, ала Перин изби. След това Джонатан шутира ниско по земя и може би се надяваше, че някой от неговите съотборници ще насочи кълбото към вратата, но това не стана.

Въпреки че тимът на "джалоблу" се опита да потърси изравнително попадение, нов гол падна в мрежата на Перин. Гуарин пусна великолепен пас към Паласио, който се измъкна от Портанова и отбеляза хладнокръвно. Така Интер започна с победа участието си в новото издание на Серия А.

Интер – Дженоа 2:0

1:0 Нагатомо 75
2:0 Паласио 90+2

Интер: Ханданович, Жуан, Ранокия, Кампаняро, Нагатомо, Джонатан, Кузманович (Икарди – 52), Камбиасо (Ковачич – 72), Гуарин, Алварес (Тайдер – 85), Паласио