Реал с лесна победа над Интер
Реал Мадрид победи Интер с 3:0 в приятелска среща, която се игра на "Едуард Джоунс Доум" в Сейнт Луис, Мисури. Тимът на Карло Анчелоти не се затрудни особено със съперника си от Апенините и относително лесно стигна до успеха.

Още през първото полувреме вицешампионът на Испания дръпна с две попадения, дело на Кака и Кристиано Роналдо. Бразилецът се разписа с глава в 11-тата минута, а в 38-мата португалецът оползотвори страхотен пас на Касемиро.

След почивката "нерадзурите" заиграха малко по-добре, но все така допускаха множество грешки и логично се стигна до трети гол в полза на "кралския клуб". Рикардо Алварес си отбеляза автогол след центриране от корнер на Анхел ди Мария.

В началните минути на срещата "белият балет" очаквано контролираше топката повече от своя съперник, ала това не попречи на "нерадзурите" на няколко пъти да опитат да изведат Родриго Паласио на удобна стрелкова позиция. Във всяка от тези ситуации обаче защитата на испанските вицешампиони се оказваше по-хитра от аржентинеца.

В 8-мата минута при една хубава контраатака на тима от Мадрид Касемиро подаде към Кака, който напредна по десния фланг и центрира към Алваро Мората, но младият нападател се размина с топката. Малко след това Анхел ди Мария пробва далечен удар, обаче не намери очертанията на вратата. Андреа Ранокия и Уго Кампаняро пък не позволиха на Кристиано Роналдо да засече центриране от корнер.

В 11-тата минута обаче нямаше кой да спре Кака. Бразилецът получи кълбото в наказателното поле на италианския състав и стреля, Самир Ханданович изби, но топката отиде право у Кака, който се разписа с глава. Две минути след попадението Лука Модрич шутира от далечно разстояние и не сполучи, след което Джонатан блокира нов мощен изстрел на хърватския полузащитник.

По-нататък Алваро Перейра нахлу по лявото крило, но пасът му беше повече от незадоволителен. В 23-тата минута Роналдо отправи неточен шут от далечна дистанция, а три минути по-късно Касемиро изведе Мората сам срещу Ханданович, обаче до нов гол в мрежата на миланския отбор не се стигна. След това Ди Мария провали атака на мадридския тим, която се развиваше чудесно. Момчетата на Карло Анчелоти определено бяха пълни господари на терена.

В 36-тата минута Роналдо беше изпуснат от отбраната в черно-синьо и стреля с глава, но топката излезе в аут. Две минути след това португалецът обаче се възползва от поредния гаф на противниковата защита и опъна мрежата зад Ханданович. Малко преди почивката 19-годишният Патрик Олсен можеше да намали преднината на Реал, ала датският халф прати кълбото покрай вратата, пазена от Диего Лопес.

Испанският отбор продължи да бъде по-опасният от двата и след паузата. Почти веднага след подновяването на играта включилият се от резервната скамейка Хесе Родригес уцели греда, а после Мората тества вниманието на Ханданович. В 53-тата минута Ди Мария също опита късмета си. Пет минути по-късно Паласио пропиля най-доброто положение за "нерадзурите" от началото на мача. Останал очи в очи с Лопес, нападателят шутира неточно.

В 61-вата минута Мората се справи с няколко противникови състезатели, преди да нанесе удар, който Хандановч спаси. Две минути след това и Лопес се изяви при един страхотен далечен шут на Олсен. В 67-мата минута след центриране от корнер резервата на Ханданович, Хуан Карисо, увисна и друга резерва – Рикардо Алварес,  си заби автогол.

Само няколко минути по-късно Алварес можеше се реваншира частично, понеже проби в пеналта на отбора от Мадрид и нанесе изстрел, но Лопес не допусна да бъде преодолян. Секунди след това стражът на "белия балет" спечели още един песонален сблъсък с 25-годишния аржентинец. В 76-тата минута удар на Мауро Икарди с глава беше изчистен от голлинията.

До края на срещата пред момчетата на Валтер Мадзари се откриха още нелоши възможности, шансове имаше и за "кралския клуб", обаче повече попадения не паднаха. Испанските вицешампиони постигнаха класическа победа над миланския тим.

Интер – Реал Мадрид 0:3