Валенсия разби Интер 4:0 (Видео)
Валенсия направо разгроми Интер в контрола играна в Ню Йорк. Прилепите спечелиха 4:0 в мача, който е част от Гинес Чемпиънс къп. Това е втора последователна загуба за нерадзурите в САЩ, които отстъпиха по-рано и от Челси.

Валенсия започна много силно мача и го реши още преди паузата. В 7-ата минута Евер Банега откри с великолепен удар от разстояние. След това Джонатан Виера увеличи след рикошет.

След паузата Валенсия вкара още два гола. Първо резервата Жонас увеличи на 3:0, като финтира вратаря Ханданович и вкара в празната врата, а в последната минута Джонатан Виера оформи крайното 4:0. Сега в последния мач Интер ще играе с Юве, в опит да избегне последното място в турнира. Валенсия ще срещне Реал Мадрид.

На трибуните на стадиона в Ню Йорк беше президента на Интер Масимо Морати. След загубата от Челси, треньора Валтер Мадзари искаше да върне отбора на победния път. Срещата беше част от летния турнир Гинес Интернешънъл Чемпиънс Къп. Валенсия пък падна от Милан в предишната си среща от надпреварата.

Мадзари заложи на схема 3-5-2. На вратата беше Ханданович, а пред него действаха Жуан, Андреоли и Киву. Паласио и Белфодил си партнираха в атакат ана нерадзурите. Валенсия излезе с един чист нападател - Алкасер.

Валенсия започна по-силно и още в 7-ата минута откри резултата с феноменален гол. Евер Банега пое топката на около 25 метра от вратата и макар да имаше двама съперници до себе си, се обърна и стреля много силно. Топката се заби под гредата в ъгъла.

Този гол сякаш допълнително разстрои играта на Интер. Валенсия продължи да атакува. Пет минути по-късно можеше да вкара гол. Банега отново показа отличния си удар от дистанция. Той напредна отдясно, финтира двама и стреля по диагонала. Този път Ханданович изби.

Първият шанс за ИНтер бе в 16-ата минута. Камбиасо пусна 50 метров диагонален пас към Белфодил, който свали топката с глава към връхлитащия Гуарин. Ударът му по диагонала обаче мина на педя от страничната греда.

Нерадзурите се съживиха и започнаха да атакуват по-настойчиво. Центриране от корнер едва не доведе до куриозен гол. Андреоли отклони топката с глава, но параболата беше огромна. Все пак топката падаше под гредата и Диего Алвес реши да не рискува и изби в корнер.

След средата на първата част Интер бе по-активния отбор. Белфодил проби отдясно и върна топката за Кузманович, но удара му бе блокиран от защитник. И когато Интер търсеше изравняването, Валенсия вкара втори гол.

След корнер защитата изчисти топката, но тя попадна у Джонатан Виера. Той стреля от около 22-23 метра. Андреоли отклони топката с глава в опит да я избие, но само попречи на Ханданович, който не можа да реагира - 2:0.

В ответната атака Родриго Паласио се озова с топка в краката в наказателното поле. Аржентинецът веднага стреля, но над вратата.

След паузата Родриго Паласио вкара гол, който бе отменен заради явна засада. След това Валенсия удари греда. Жонас стреля с глава, но вратаря Ханданович отклони топката в гредата.

Третият гол падна в 56-ата минута. Жонас финтира вратаря Ханданович и на празна врата реализира за 3:0. Жуан пък удари голмайстора нарочно в опита си да предотврати гола и получи жълт картон.

Мадзари опита да промени нещо и пусна в игра Икарди на мястото на Паласио. Малко преди това рефера отмени гол на Прилепите заради засада

Въпреки опитите на Интер да направи нещо в атака, нещата не се получаваха. Валенсия пък вкара четвърти гол в последната минута. Точен отново беше Джонатан Виера. Той се разписа с хубав удар с десния крак в долния ляв ъгъл.

ВАЛЕНСИЯ - ИНТЕР 4:0