Интер завърши кошмарния сезон с кошмар

Кошмарният сезон на Интер най-сетне свърши. "Нерадзурите" загубиха като домакини с 2:5 от Удинезе в мач от 38-ия кръг на Серия А и по този начин записаха 16-тата си загуба през настоящата кампания.

В същото време тимът на Франческо Гуидолин завърши на петото място в таблицата и ще играе в турнира Лига Европа през следващия сезон. Срещу разбитата команда на Андреа Страмачони "фриуланите" водеха с 2:0 до 10-тата минута, но в 12-тата Жуан върна един гол.

Феноменално попадение на Тото ди Натале четири минути преди почивката отново наклони везните в полза на гостите, а малко след паузата Габриел Силва на практика реши всичко в този двубой. Томазо Роки все пак вкара още един гол в мрежата зад Бъркич, но Луис Муриел затвърди срамната загуба на трикратните европейски шампиони.

Кризата с контузиите измъчваше миланския отбор и в последния кръг. Андреа Страмачони не можеше да разчита на четиринадесет състезатели, които страдаха от травми. Междувременно Франческо Гуидолин нямаше някакви кой знае какви проблеми – единственият контузен футболист на "фриуланите" беше Андреа Ладзари.

Удинезе откри резултата още в 40-тата секунда на срещата. Груба грешка в защитата на "нерадзурите" позволи на Джампиеро Пинци да се разпише. 32-годишният халф мина покрай Жуан и прати топката в мрежата зад Самир Ханданович. На домакините им трябваше малко време да се съвземат и в 8-мата минута Жуан можеше да се реваншира за гафа си, но ударът на бразилеца от далечна дистанция беше прекалено слаб, за да затрудни Желко Бъркич.

Две минути по-късно включилият се в предни позиции Маурицио Домици беше оставен абсолютно непокрит при едно центриране от фаул и с глава удвои преднината на своя отбор. Отговорът на Интер беше светкавичен. Жуан получи втори шанс и този път го оползотвори. Макар че южноамериканецът отново не шутира силно, Бъркич не се намеси по най-добрия начин.

По-нататък възпитаниците на Андреа Страмачони на няколко пъти пропуснаха да изравнят. В 14-тата минута стражът на "фриуланите" се справи с шут на Томазо Роки, а после закова кълбото в прегръдката си след удар на Фреди Гуарин. На другия край на игрището Данило стреля с глава, но не намери очертанията на вратата. Същата съдба сполетя и изстрела от далечно разстояние на Луис Муриел.

В 24-тата минута Антонио ди Натале излезе на удобна стрелкова позиция, обаче Ханданович изби в корнер. Три минути след това Бъркич се отличи със страхотно спасяване, а Роки – с пореден пропуск. По-нататък Гуарин и сръбския страж на гостите се сблъскаха, при което носът на вратаря се оказа разбит. Резервата Даниеле Падели веднага започна да загрява, но Бъркич продължи да играе.

Четири минути преди края на полувремето Тото ди Натале избухна с великолепно изпълнение. От левия ъгъл на противниковия пеналт 35-годишният играч нанесе прекрасен изстрел, кълбото се удари в гредата и влезе във вратата на "нерадзурите". С това гениално отиграване ветеранът може би класира отбора си за турнира Лига Европа и си заслужи аплодисментите дори на домакинските тифози.

Веднага след почивката Гуарин можеше да вкара куриозен гол от фаул, а при последвалата контраатака Муриел подаде към Габриел Силва, който майсторски прехвърли Ханданович – 4:1 в полза на Удинезе. Добрата новина за тима от Милано беше, че сезонът щеше да свърши след около четиридесет минути.

На "нерадзурите" им липсваше и късмет, като в 57-мата минута Роки отново беше сполетян от малшанс и не успя да намали. Три минути след това Ди Натале стреля над вратата от фаул. В 63-тата минута Роки най-сетне се отпуши, а чудесна асистенция осъществи Родриго Паласио, който се завърна в игра след дълго лечение.

Ентусиазмът на домакините обаче бързо беше прекършен. Пак безумна грешка в защитата на Интер, този път виновникът беше Юто Нагатомо. Японецът попречи на Ханданович да се намеси качествено и подари топката на Муриел, който отбеляза единадесетото си попадение през настоящата кампания.

В 72-рата минута Паласио отправи отчаян далечен удар. С изявите си до края на мача отборът на Страмачони накара голяма част от публиката на "Джузепе Меаца" да си тръгне преждевременно. Ужасният сезон за Интер приключи, а Удинезе ще играе в турнира Лига Европа през следващата кампания, напълно заслужено с оглед на силното представяне на "фриуланите" в края на първенството.

Интер – Удинезе 2:5