Интер с поредна загуба

Наполи победи Интер с 3:1 в последния мач от 35-тия кръг на Серия А и по този начин неаполитанците се нуждаят само от три точки в оставащите си три срещи, за да си гарантират, че ще станат недостижими за Милан. Така тимът на Валтер Мадзари всъщност ще си осигури мястото в групите на Шампионската лига през следващия сезон.

В герой за "адзурите" за пореден път се превърна Единсон Кавани, който отбеляза три попадения. Похвала заслужава и Горан Пандев, който асистира за два от головете на южноамериканския нападател. Почетното попадение за "нерадзурите" пък вкара Рикардо Алварес.

Отборът на Андреа Страмачони по всяка вероятност ще се размине с участие в европейските клубни турнири. Той остава на пет точки за петия във временното класиране състав на Рома и на четири зад шестия в таблицата тим на Удинезе.

Заради множеството контузии наставникът на Интер Андреа Страмачони трябваше да пренареди състава си, като вместо да заложи на Томазо Роки, треньорът предпочете да пусне Рикардо Алварес и Фреди Гуарин в предни позиции.

В същото време Валтер Мадзари нямаше кой знае какви проблеми. Само Уго Кампаняро отпадна от групата на неаполитанците заради травма. Иначе домакините от Неапол можеха да разчитат на звездите си Марек Хамшик и Единсон Кавани.

Още в третата минута уругваецът порази мрежата на "нерадзурите". Южноамериканецът се разписа, след като се възползва от чудесен пас на Горан Пандев. Андреа Ранокия и Кристиан Киву пък не успяха да се справят с лидера в голмайсторската ранглиста на Серия А.

Само две минути след попадението Гуарин отправи прекрасен изстрел от фаул, обаче Морган де Санктис изби. На другия край на игрището Блерим Джемайли се опита да изненада Ханданович от далечна дистанция, но ударът на родения в Македония полузащитник беше прекалено слаб.

В 12-тата минута Кристиан Маджо тества вратаря на гостите с глава, а две минути след това Алваро Перейра стреля от границата на противниковото наказателно поле, обаче Де Санктис изби. В 17-тата минута Кавани можеше да вкара своя двадесет и пети шампионатен гол през сезона, но не намери очертанията на вратата.

По-нататък Гуарин отново изпробва вниманието на Де Санктис, а след това Кавани центрира към Хамшик, който не успя да стигне до топката. В 22-рата минута Алварес си спечели дузпа, след като падна в пеналта на Наполи при контакт с Хуан Сунига. Потърпевшият реализира 11-метровия наказателен удар.

В 29-тата минута Джемайли шутира мощно от далечно разстояние, обаче Ханданович блокира. Няколко минути по-късно Пандев преодоля Киву и опита изстрел. До попадение не се стигна, а след сблъсъка с македонеца каската на румънеца падна, но за щастие опитният бранител се размина с нараняване.

Малко след това Сунига, който предизвика дузпата в полза на Интер, се строполи в наказателното поле на миланския отбор след съприкосновение с Джонатан и Антонио Джанокаро посочи бялата точка. Кавани превърна 11-метровия удар в гол и възстанови преднината си от пет попадения пред Антонио ди Натале от Удинезе. Това беше и гол номер 100 за уругваеца с екипа на неаполитанците.

В 43-тата минута Хамшик стреля от дъгата пред пеналта на "нерадзурите", но топката излетя в аут. Резултатът обаче не се промени преди почивката. Тимът на Страмачони трябваше да търси обрат през втората част, тъй като рискуваше да остане на пет точки от петата позиция в таблицата.

След почивката Пандев беше на крачка от това да обезсмисли усилията на съперника, понеже нанесе хубав шут, с който обаче Ханданович се справи. В 52-рата минута Ранокия можеше да изравни с глава, но кълбото мина покрай вратата.

Три минути по-късно Киву блокира удар на Кавани, а после Джемайли би неточно. В 58-мата минута Гуарин изведе Алварес на удобна стрелкова позиция. Аржентинецът обаче не успя да удвои головата си сметка в мача. Пет минути след това Джемайли от фаул притесни Ханданович, ново попадение не падна.

Кавани се размина с хеттрик в 67-мата минута. Пандев отново се отличи със страхотно подаване към своя атакуващ колега, но след изстрела кълбото мина покрай десния страничен стълб на Ханданович. В 78-мата минута обаче Кавани нямаше милост.

Ханданович не съумя да пресече остро подаване на Пандев и уругваецът заби топката в опразнената врата. Това беше третият двубой от италианското първенство за днес, в който даден футболист бележи три или повече гола.

Кавани пощади Интер и повече попадения във вратата на Ханданович нямаше. Наполи почти сигурно ще се завърне в групите на най-престижния европейски клубен турнир, докато за "нерадзурите" дори квалификациите на Лига Европа остават мираж.

Наполи – Интер 3:1