Интер се свлече на седмото място

Интер загуби с 0:2 от Каляри в двубой от 32-рия кръг на Серия А и след успеха на Рома над Торино се свлече на седмата позиция във временното класиране.

Мачът на стадион "Нерео Роко" в Триест беше сравнително равностоен, но с две попадения на Маурисио Пиния през второто полувреме сардинците стигнаха до трите точки.

Първият гол на чилиеца падна след спорна дузпа, която самият той си спечели, след като се строполи в наказателното поле на гостите. В 75-тата минута южноамериканският нападател оформи крайното 2:0.

Въпреки предварителните прогнози, че ще заложи на защита, съставена от трима футболисти, наставникът на Интер Андреа Страмачони предпочете да противопостави четирима бранители на съперниковата атака. В предни позиции за "нерадзурите" пък трябваше да действа опитният Томазо Роки, подпомаган от наситена халфова линия.

Още в началните минути на срещата в Триест символичните домакини можеха да открият резултата. Габриеле Перико напредна отдясно и центрира, като Даниеле Конти успя да отправи удар, който обаче беше блокиран от футболист на миланския тим.

Треньорският щаб на сардинците пък беше принуден да извърши смяна още в 7-мата минута. Андреа Косу не можеше да продължи и на неговото място в игра влезе Матиас Кабрера. Седем минути по-късно Естебан Камбиасо пропиля чудесен шанс да даде преднина на своя състав. Аржентинецът беше изведен очи в очи със стража на Каляри Микаел Агаци и го преодоля, но топката срещна греда.

Малко след това Перико застана на пътя на кълбото след шут на Рикардо Алварес. Интер взе инициативата, обаче не успяваше да материализира превъзходството си. Така в 36-тата минута "нерадзурите" можеше да бъдат наказани. 18-годишният Никола Муру проби отляво и пробва да намери Виктор Ибарбо, който със сигурност щеше да се разпише, ако не беше великолепната намеса на Алваро Перейра.

На другия край на терена Матео Ковачич и Алварес стреляха от далечна дистанция, но и в двата случая топката излетя над напречната греда. По този начин първото полувреме приключи при резултат 0:0. Точката може би щеше да устройва "рособлу", но за гостите тя щеше да бъде крайно недостатъчна.

В 52-рата минута Роки се измъкна от защитата на сардинците и шутира силно и точно, обаче Агаци се беше позиционирал отлично и изби. Пет минути по-късно Фреди Гуарин също опита силата на своя удар, но кълбото мина покрай вратата.

Алварес се отличи с пореден пропуск, преди съдията Доменико Чели да се превърне в главно действащо лице. В 62-рата минута Маурисио Пиния нахлу в наказателното поле на Интер, мина покрай Матиас Силвестре и се строполи, а реферът посочи бялата точка. Повторенията обаче показаха, че решението на съдията по-скоро не е било правилно. Самият Пиния реализира 11-метровия наказателен удар.

Неприятностите за Страмачони не свършиха тук. В 67-мата минута той пусна на терена Юто Нагатомо на мястото на Естебан Камбиасо. Травма обаче попречи на японеца да продължи участието си в срещата, и след като бе на игрището в пордължение на осем минути, бе заменен от Валтер Самуел.

На всичкото отгоре в 77-мата минута Пиния удвои головата си сметка и на практика реши всичко в този двубой – "нерадзурите" изглеждаха прекалено разконцентрирани, за да отвърнат на нанесения им удар, и трябваше да се примирят с второто си поредно шампионатно поражение.

Каляри – Интер 2:0

1:0 Пиния 63 (д)
2:0 Пиния 77

Каляри: Агаци, Астори, Росетини, Перико, Муру, Десена (Пиния – 57), Конти, Екдал (Казарини – 86), Косу (Кабрера – 7), Тиаго Рибейро, Ибарбо

Интер: Ханданович, Силвестре, Жуан, Санети, А. Перейра, Гаргано (Кузманович – 53), Ковачич, Камбиасо (Нагатомо – 67 (Самуел – 75)), Гуарин, Алварес, Роки