Интер бие мъчно в последната минута (Видео)

Интер взе важна, но много трудна победа при гостуването на Сиена. Нерадзурите надвиха съперника 1:0. Голът вкара резервата Люк Кастайньос в последната минута. Това бе първо попадение на холандеца с екипа на Интер.

Интер беше без Уесли Снайдер, Майкон, Лусио, Съли Мунтари и Диего Форлан. Треньорът Клаудио Раниери заложи само на един в атака - Джампаоло Пацини. Зад гърба му действаха Алварес, Станкович, Сарате и Камбиасо.

Сиена никога не беше печелила срещу Интер в историята на Серия А или общо 14 мача. Началото бе добро за Интер. Сарате стреля с глава опасно, а Деян Станкович шутира от дистанция, но не затрудни Бръкич.

Възможностите на Сиена бяха на контраатака. При една от тях Калайо опита да се измъкне, но Ранокия го фаулира. Добра ситуация имаше за Интер, когато вратаря Бръкич изпусна топката при корнер, но Валтер Самуел не уцели вратата от 5 метра.

В края на полувремето Сиена бе близо до това да поведе. Първо Манини стреля с глава, а след това Калайо се възползва от грешка на Самуел, но удара му по диагонала не бе точен..

Калайо пропусна да вкара в началото на втората част, когато спря чудесен диагонален пас, но удара му от въздуха бе неточен. Играта на Интер не вървеше и Раниери направи двойна смяна. Кастайньос и Оби влязоха на местата на Сарате и Алварес.

Домакините опитаха да спечелят дузпа, но рефера не отсъди нищо след падането на Ларондо при един сблъсък със Самуел. После Станкович сбърка, за да се наложи на Хавиер Санети да изчисти в корнер, за да попречи на Калайо. Нагатомо поиска дузпа, след като Болцони го задържа при едно бързо изпълнение на тъч, но рефера си замълча. Повторенията показаха, че нерадзурите може да се чувстват ощетени.

Последният ход на Раниери бе пускането на Диего Милито. Веднага след като той се появи на терена, Тиаго Мота можеше да вкара. Бразилецът шутира, но вратаря Бръкич с невероятен плонж спаси. Все пак Интер стигна до победния гол в последната минута. Резервата Люк Кастайньос бе точен.

Мота подаде към привлечения от Фейенорд талант, който се обърна и с хубав удар намери близкия ъгъл - 1:0. Това бе 12-о поредно гостуване, в което Интер вкарва попадение. За холандеца това е първи гол за Интер. Веднага след гола Сиена остана с 10 души. Бриенца бе изгонен за втори жълт картон.

За Интер тази победа бе важна, защото отбора се изкачи до 15-ото място в класирането с 14 точки.

Сиена - Интер 0:1

0:1 Кастайньос 90

СИЕНА: Бръкич, Витиело, Росетини, Терци, Дел Гросо, Манини, Д'Агостино, Гаци (70 Болцони), Бриенца, Калайо (64 Реджиналдо), Ларондо (75 Гонсалес)

ИНТЕР: Жулио Сезар, Санети, Ранокия, Самуел, Нагатомо, Тиаго Мота, Алварес (46 Оби), Станкович, Камбиасо (75 Милито), Сарате (46 Кастайньос), Пацини