Болоня задълбочи кризата в Интер

Болоня спечели за втора поредна година като гост на Интер, след като надви с 1:0 нерадзурите на "Сан Сиро". Загубата остави нерадзурите на четири точки от третата позиция, където е Милан. Интер се свлече до петата позиция, като бе изпреварен от Фиорентина.

Единственият гол в мача вкара бившият играч на Милан Алберто Джилардино. Нападателят се разписа в началото на второто полувреме. Това бе седмият му гол във вратата на Интер в кариерата, като Джила е вкарвал с пет различни отбора на нерадзурите.

Болоня игра много силно преди почивката, когато Интер бе неузнаваем. Чак в края на мача нерадзурите се събудиха, но късния щурм към вратата на Курчи не донесе гол. В края Андреа Ранокия играеше като централен нападател, а вихрушката от центрирания не доведе до гол.

За Интер това е първа загуба у дома в първенството от септември месец насам. Последният надвил нерадзурите на "Сан Сиро" беше Сиена.

Интер не се представяше убедително в последно време и победата с 3:2 над Катания, дошла след обрат с 0:2, беше добре дошла, но тя бе последвана от поражение 0:3 срещу Тотнъм. Треньорът Страмачони бе под напрежение, а и ако не успеше да спечели този мач, рискуваше не само да остане извън битката за тройката, но и да изпусне място в Лига Европа.

Болоня не започна убедително сезона, но за първи път от началото на кампанията записа 2 поредни победи - срещу Фиорентина и Каляри. Играчите на треньора Пиоли бяха най-резултатните в Серия А от началото на втория полусезон насам.

За Интер не можеше да играе вратаря Самир Ханданович, който беше наказан за този мач. Отсъстваше и резервата Кастелаци, който е контузен и на вратата застана Карисо. В лазарета на Интер са още Самуел, Нагатомо, Алварес, Оби, Милито, Мудингай и Силвестре.

В атака беше единствено Паласио, а зад гърба му - Гуарин. По двата фланга действаха Бенаси и Скелото, а Станкович и Гаргано бяха в средата на терена.

Доста по-малко проблеми имаше треньора Пиоли, като единствено наказания Коне и контузения Черубин не можеха да играят. Джилардино и Диаманти водеха атаката.

Болоня започна изключително силно този мач. Гостите бяха пълни господари на терена през първото полувреме и единствено те създаваха положения за гол.

Още във втората минута добро центриране на Диаманти от фаул, вратаря Карисо не излезе добре и Антонсон стреля с глава, но неточно. В четвъртата минута Болоня пропусна да открие. Хубава комбинация изведе Христодопулос отдясно, той пусна по земя към Габиадини, но удара намери мрежата от външната страна.

Интер беше в пълен нокдаун. Болоня правеше каквото си иска. Последваха пропуски на Джилардино и Диаманти. И двамата стреляха от добри позиции, но не уцелиха вратата.

Интер не направи нищо през първото полувреме. Дори не накара вратаря на Болоня да се изпоти. Единственият точен удар бе анемичен опит на Гаргано от дистанция.

На почивката Страмачони действа драстично и пусна Касано на мястото на Бенаси. Изглеждаше, че това ще проработи, защото Интер веднага създаде положение. Станкович центрира добре, но Жуан не успя да засече топката във вратата.

Болоня поведе в 57-ата минута. Перес пусна чудесен пас зад защитата на Интер, а Джилардино засече топката от воле в обратния ъгъл - 1:0. Играчите на Интер претендираха за засада и положението беше доста спорно, но сякаш Санети покриваше засадата.

За бившият играч на Милан това беше седми гол в кариерата срещу Интер. Джилардино се е разписвал срещу нерадзурите с пет различни отбора!

Интер се активизира чак в средата на второто полувреме. Вратарят Курчи обаче умело се намесваше при многото центрирания в наказателното му поле. В 72-ата минута Касано бе близо до гола. Той спря топката по вълшебен начин, но удара му с десния крак бе отклонен от Налдо и излезе в корнер.

Болоня също имаше шансове да реши мача с втори гол. Центриране от корнер бе засечено с глава от юношата на Интер Кърхин, но удара му бе избит от вратаря Карисо над гредата.

Интер отвърна с хубава атака по фланга на Гуарин и центриране, но опита за задна ножица на Ранокия не се получи. Централният защитник на Интер действаше като централен нападател в края. Последва ново центриране към него, но удара му с глава мина над вратата, а и Ранокия получи удар в главата от вратаря Курчи.

В края Болоня се защитаваше в диво опълчение. Ранокия отправи няколко удара с глава, а и вратаря Курчи се намеси важно в някои случаи. В 93-ата минута Камбиасо стреля с глава в долния ъгъл, но Курчи с великолепен плонж изби.

В крайна сметка Интер загуби за пети път в последните 12 кръга от първенството. Отборът остава с 47 точки в актива, колкото има и шестия Лацио.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 0:1
0:1 Джилардино 57

ИНТЕР: Карисо, Алваро Перейра, Жуан, Ранокия, Санети, Гаргано, Скелото (65 Камбиасо), Станкович (55 Ковачич), Бенаси (46 Касано), Гуарин, Паласио

БОЛОНЯ: Курчи, Сьоренсен (46 Налдо), Гарикс, Морлео, Антонсон, Тайдер, Габиадини, Христодопулос, Перес (78 Гуаренте), Диаманти, Джилардино (60 Кърхин)